Україна отримала грант у $10 млн на відновлення медичної сфери


22:4007.06.2023

Його виділено у межах проекту “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine).

Про це йдеться в повідомленні МОЗ України, передає Інше ТВ.

Українська медична сфера матиме додаткову підтримку на суму 10 млн доларів США як безповоротний грант, виділений у межах подальшого фінансування нового спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). Відповідну угоду між сторонами підписали сьогодні міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі. 

Угода укладається між Україною, Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку, що діють як розпорядник Цільового трастового фонду багатьох донорів підтримки, відновлення, відбудови та реформування України. 

Розширення фінансової підтримки медичної сфери України у вигляді безповоротного гранту особливо важливе в умовах війни для мільйонів українців. Половину цих грантових коштів Україна спрямує на надання послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоров’я, попит на які зростає, а ще 5 млн доларів США будуть використані на відновлення надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я, які постраждали від війни. 

Зокрема, йдеться про підготовку до розширення масштабів надання послуг у сфері охорони психічного здоров’я та реабілітації: визначення обсягу та стандартів послуг, що надаються в стаціонарних та амбулаторних закладах, навчання персоналу, забезпечення обладнанням і транспортом та проведення відновлювальних робіт у закладах. 

Також за кошти нового гранту буде профінансовано відновлення та модернізацію лікарняної допомоги відповідно до напряму реформ: розроблення галузевого планування мережі лікарень, розробка технічних специфікацій та проєктної документації для відновлення закладів, а також відновлення окремих лікарень з урахуванням енергоефективності й використання альтернативних джерел енергії та закупівля обладнання і транспорту.

Нагадаємо, рамкову угоду про позику в розмірі 100 млн євро та угоду про безповоротний грант у 10 млн доларів США від Глобального фінансового фонду МОЗ України та Світовий банк уклали 22 грудня 2022 року. Це початкове фінансування проєкту «HEAL Ukraine», загальна вартість якого може бути розширена до 500 мільйонів доларів США.

Як повідомляло Інше ТВ, Ми не будемо розподіляти дороге обладнання в ті регіони, в яких не затверджено спроможну мережу – міністр охорони здоров’я© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube