США звинувачують ПАР в постачанні зброї Росії


20:1511.05.2023

Посол США в Південно-Африканській Республіці Рубен Бріджіті звинуватив ПАР у постачанні боєприпасів і зброї Росії. Це нібито відбувалось  з використанням російського корабля, який пришвартувався на військово-морській базі у Кейптауні в грудні 2022 року.

Про це з посиланням на News24 повідомляє Ліга.

“Серед речей, які ми відзначили, було причалювання вантажного судна до військово-морської бази Саймонс-Таун з 6 по 8 грудня 2022 року, яке, як ми впевнені, завантажило зброю та боєприпаси на це судно в Саймонс-Таун, коли воно поверталося до Росії”, – сказав він.

Посол заявив про впевненість США, що Південна Африка постачала зброю російській армії, попри її заяви про “позаблокову позицію щодо вторгнення Росії в Україну”.

Бріджіті зауважив, що уряд Сполучених штатів “серйозно поставився до цього питання”.

“Озброєння росіян надзвичайно серйозне, і ми не вважаємо цю проблему вирішеною, і ми хотіли б, щоб ПАР [почала] практикувати свою політику неприєднання”, — сказав він.

Посол заявив, що “готовий поставити своє життя” щодо точності даних американської розвідки щодо постачання зброї.

Бріджіті також зазначив, що існують інші занепокоєння США щодо політики ПАР, які були озвучені офіційній делегації держави.

“Ми також висловили нашу серйозну стурбованість щодо часу проведення спільних військово-морських навчань, у яких ПАР брала участь разом з Росією та Китаєм у водах ПАР, які збіглися з річницею російського вторгнення в Україну”, – сказав він.

ЗМІ зауважує, що стикування корабля Lady R на військово-морській базі в грудні 2022 року “викликала припущення та занепокоєння”. Бріджіті повідомив, що він офіційно звернувся до міністра оборони ПАР Танді Модіз, який “накинувся на США через їхні відносини з Африкою”.

Відповідаючи на запитання в парламенті ПАР про ці звинувачення, президент Сиріл Рамафоса сказав, що його уряд вивчає повідомлення, інформує The Guardian.

“Це питання розглядається, і з часом ми зможемо про це говорити”, – сказав він.

Нагадаємо, Іран передав Росії сотні тисяч снарядів – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube