У Ватикані стверджують, що і Київ, і Москва знають про мирну місію Папи, хоч і заперечують це


10:2504.05.2023

Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін у середу заявив, що Україна та Росія були поінформовані про мирну місію Папи Римського Франциска, хоча у ЗМІ заявили, що не знають про її існування

Про це повідомляє агентство ANSA.

“Я здивований, що Київ і Москва заявили, що не знають про це”, – сказав Паролін, відповідаючи на запитання журналістів в кулуарах заходу, присвяченого покійному італійському єпископу дону Тоніно Белло в римському університеті “Лумса”.
У середу Папа Франциск привітав “міністра закордонних справ” Московського православного патріарха, підживлюючи спекуляції про мирну місію Ватикану в Україні, на яку він натякав, але про яку і Росія, і Київ заперечують будь-яку інформацію.
Наприкінці загальної аудієнції на площі Святого Петра, в момент “baciamano” (цілування рук) на ватиканському парвісі, Папа Франциск першим привітав православного митрополита Волоколамського Антонія, президента Відділу зовнішніх зв’язків Московського Патріархату.
Папа відразу ж поцілував нагрудний хрест Антонія, обмінявся з ним подарунками та жартами. У минулому Антоній, наступник Іларіона на посаді “міністра закордонних справ” Патріарха Кирила, був настоятелем храму святої великомучениці Катерини в Римі, в двох кроках від Ватикану.
Росія “нічого не знає” про мирну місію Ватикану в Україні, заявив у вівторок прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, якого цитує інформаційне агентство “Тасс”.
Ця заява пролунала після того, як у понеділок представник адміністрації президента України заявив CNN, що йому “нічого не відомо” про миротворчу місію за участю Ватикану.
У неділю Папа Франциск заявив, що Ватикан бере участь у миротворчій місії, спрямованій на припинення конфлікту між Росією і Україною, деталі якої, однак, не розголошуються.
“Зараз триває місія, але вона ще не є публічною. Коли вона стане публічною, я розкрию її”, – сказав Папа Римський журналістам під час зворотного польоту з Угорщини.
“Якщо переговори і ведуться, то вони відбуваються без нашого відома”, – сказав український урядовець, повідомляє CNN.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube