Росія приступила до збільшення особового складу армії та формування нових частин біля кордонів Естонії та Фінляндії


07:0429.04.2023

Росія приступила до збільшення особового складу армії та формування нових частин біля кордонів Естонії та Фінляндії.

Про це заявив начальник Генштабу Кайтселійта (Союз оборони Естонії, входить до складу Сил оборони Естонії, – прим.ред.) полковник Ееро Ребо, пише естонське видання ERR.ee, передає Інше ТВ.

Нещодавно міністр оборони РФ Сергій Шойгу анонсував реформу збройних сил, яка передбачає збільшення штатної чисельності військ та формування нових підрозділів у нашому регіоні до 2026 року, сказав Ребо.

“Почнеться вона, ймовірно, з переформування 25-ї та 138-ї бригад у дивізії. Обидві бригади задіяні в боях на території України”, – зазначив полковник.

За словами Ребо, у рамках ширшого протистояння із західними країнами цілком імовірно формування додаткових підрозділів на Фінському напрямі. За його словами, також можливе розгортання додаткових артилерійських частин у Лузі.

“Західний військовий округ розділять на два округи. Московський округ прикриє кордон з Білоруссю та Україною, Ленінградський – з Фінляндією та країнами Балтії. Ця структурна зміна дозволить путінському режиму використовувати інструменти військового тиску конкретно і в ширшому масштабі”, – сказав Ребо.

Останній термін для змін встановлений на 2026 рік, зазначив Ребо. “Навіть якщо це займе трохи більше часу, це буде важливою зміною ситуації з безпекою в нашому регіоні”, – сказав він.

“Наразі складно сказати, як і як РФ зможе виконати поставлені завдання. Ймовірно, насамперед підрозділи будуть перейменовані, і в найближчі півроку значного посилення військових угруповань біля кордонів Естонії не відбудеться”, – йдеться в огляді розвідувального центру Міністерства оборони.

“Насамкінець можна сказати, що РФ повертається до формувань радянського періоду: наприклад, відроджуються Московський і Ленінградський військові округи, відтворюються дивізії. Насправді поступове переформування підрозділів нижньої ланки в дивізії йшло практично протягом останніх десяти років. Тому можна припустити, що озвучені Шойгу плани було зроблено заздалегідь, але зміна обстановки прискорила їхню реалізацію”, – зазначає Розвідцентр.

Як повідомляло Інше ТВ, Після вступу Фінляндії до НАТО росіяни почали допитувати фіннів на кордоні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube