Китай видалив інтерв’ю свого посла, який оскандалився заявами про СРСР і Крим


13:3524.04.2023

Посольство Китаю у Франції видалило стенограму скандального інтерв’ю свого посла Лу Шайє, який поставив під сумнів в незалежність пострадянських держав та назвав Крим “історично російським”.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

“Посольство Китаю у Франції видалило стенограму інтерв’ю, в якому його посол поставив під сумнів незалежність держав колишнього Радянського Союзу, що викликало гнів у Європі”, – пише видання.

Зазначається, що спочатку посольство опублікувало повну стенограму зауважень посла Лу Шайє китайською та французькою мовами у своєму офіційному обліковому записі WeChat у понеділок вранці.

Однак до полудня за пекінським часом стенограму було видалено, а посилання вказували, що вміст “видалено автором”. Інтерв’ю відсутнє на офіційному сайті посольства.

Офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявила на регулярному брифінгу для ЗМІ у понеділок, що її зауваження відображають офіційну позицію уряду Китаю.

“Китай поважає суверенітет, незалежність та територіальну цілісність усіх країн та підтримує цілі та принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй”, – заявила вона у відповідь на питання, чи відповідає позиція посла офіційної позиції Китаю.

Зазначимо, що спочатку ЗМІ трактували заяви китайських представників як те, що вони нібито підтримують позицію Лу Шайє, але потім журналісти заявили, що трактували їх слова помилково.

Читайте: Франція вимагає від Китаю визначитись з позицією з приводу заяв посла про відсутність суверенітету республік колишнього СРСР© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube