Слюсаря не візьмуть. Кулеба пояснив, чому оголосив конкурс на посади послів і чого від нього чекає


09:5716.03.2023

Відбір кандидатів на посади послів України буде дуже ретельним, але якщо рішення про відкриті конкурси принесе бодай 10% успіху, це вже буде перемогою.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону, передає Ліга

“Ми робимо все заради перемоги. Якщо для цього потрібно робити нестандартні революційні кроки, ми їх будемо робити”, – заявив Кулеба.

За його словами, створення такого механізму – “це просто про рівні можливості” і про перетворення закритої системи на більш відкриту, про право кожного спробувати свої сили.

“Я сподіваюсь, що навіть якщо 10% успішності буде в цьому проєкті на першій стадії, то це вже буде перемога. Тому що ми знайдемо цих справжніх ефективних менеджерів, які зараз потрібні державі. Я одразу можу чесно попередити всіх, що відбір буде дуже ретельним”, – сказав міністр.

На думку глави МЗС, те, що кожен матиме право (за необхідної компетенції) взяти участь в такому відборі, піде на користь українській дипломатії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ розпочинає відкриті конкурси на посади послів у двох десятках країн світу. Про це повідомив міністр Дмитро Кулеба, який назвав це нестандартним і безпрецедентним способом боротьби з кадровим голодом.

“Проблема кадрового голоду зараз добре знайома не лише державним інституціям, але й приватному сектору. Особливо складно з пошуком кандидатів на посади послів. Шукаю їх у дипломатичній системі. Шукаю в бізнес-середовищі. Шукаю серед науковців. Але зростають і темпи нашої дипломатичної експансії, зокрема в Африці. Тому понад два десятки країн досі без послів. Єдиний спосіб пришвидшити ці процеси – ухвалювати нестандартні рішення”, – написав він у Facebook.

Кулеба розраховує, що відкритий конкурс дозволить залучити тисячі заявок.

“Це можливість для системи розширити горизонти, і можливість для гідних кандидатів спробувати себе там, куди раніше можна було потрапити лише через закриті інституційні механізми”, – заявив міністр.

Список країн, куди шукають послів:

→ Алжир;
→ Ангола;
→ Ботсвана;
→ Вірменія;
→ Гана;
→ ДР Конго;
→ Ефіопія;
→ Ірак;
→ Іран;
→ Кот-д’Івуар;
→ Ліван;
→ Малайзія;
→ Мозамбік;
→ Норвегія;
→ Оман;
→ Руанда;
→ Судан;
→ Танзанія;
→ Філіппіни;
→ Чехія.

Вимоги до кандидатів:

→ вища освіта зі ступенем не нижче магістра;
→ володіння відповідним рівнем професійної компетентності;
→ володіння іноземними мовами (крім російської);
→ хороший стан здоров’я для довготермінового відрядження;
→ відсутність потенційного конфлікту інтересів або обставин, що можуть викликати відмову іноземної країни в акредитації.

Законодавство не передбачає проведення конкурсів на посаду послів, тому кандидати розглядатимуться лише міністром закордонних справ як потенційні претенденти на вакантні посади. Міністерство зв’язуватиметься лише з відібраними міністром кандидатами для співбесіди.

За умови рівних професійних показників Кулеба надаватиме перевагу жінкам.

Для подачі кандидатури необхідно надіслати резюме на електронну адресу apply@mfa.gov.ua. Детальні умови – тут.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Слюсаря не візьмуть. Кулеба пояснив, чому оголосив конкурс на посади послів і чого від нього чекає' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube