Пов’язані з росією особи працюють над підбурюванням до повстання проти молдавського уряду – розвідка США


06:4511.03.2023

Американська розвідувальна спільнота вважає, що особи, пов’язані з російською розвідкою, планують організувати акції протесту в Молдові, щоб спробувати спровокувати сфабриковане повстання проти молдавського уряду з кінцевою метою домогтися встановлення там більш проросійської адміністрації. Про це пише CNN, передає УНН.

США вважають, що росія працює над ослабленням молдавського уряду, який прагне більш тісних зв’язків із Європейським союзом, заявив координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Адміністрація Байдена також вважає, що Москва працює над поширенням дезінформації про загальну стабільність Молдови.

Одним із прикладів стала заява міністерства оборони росії минулого місяця про те, що Україна планує вторгнутися до Придністров’я. Офіційні особи США заявили, що ці звинувачення є «необґрунтованими, хибними та викликають безпідставну тривогу».

Президент Молдови Майя Санду публічно заявила минулого місяця, що, на її думку, російський уряд планував «серію акцій за участю диверсантів, які пройшли військову підготовку та замаскувалися під цивільних осіб, для вчинення насильницьких дій, нападів на урядові будівлі та захоплення заручників».

За словами офіційних осіб, адміністрація Байдена не бачить безпосередньої військової загрози Молдові. Але США уважно стежать за діями росії в Молдові, побоюючись зусиль росії з дестабілізації Європи.

За словами офіційних осіб, США розсекретили ці розвіддані, щоб утримати росію від подальшого просування своїх планів, подібно до того, як США регулярно розсекречують розвіддані про наміри росії в Україні з метою викриття їхніх планів.

Читайте: Румунія побудує міст на кордоні з Молдовою для транспортування українського зерна (ФОТО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Пов’язані з росією особи працюють над підбурюванням до повстання проти молдавського уряду – розвідка США' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube