Росія і досі хоче захопити Одесу з Придністров’я, – НАТО


10:0614.02.2023

У Росії існують плани із захоплення Одеси за допомогою Придністров’я, але немає сил для цього.

Про це заявив у понеділок заступник генсека НАТО Мірча Джоане на панельній дискусії з нагоди початку Мюнхенської конференції з безпеки, передає Ліга.

“Сьогодні у Росії недостатньо сил, щоб за допомогою Придністров’я оточити Україну ззаду і потім захопити Одесу, хоча такий план є. Ми не бачимо, щоб Росія мала сили для його реалізації. <…> Росія не має ні наміру, ні можливості розпочати війну проти НАТО, у неї достатньо проблем в Україні, і ми маємо допомогти Україні створити якомога більше проблем для Росії. Ми маємо бути дуже уважними та уникати ризику ескалації”, – сказав Джоане.

Він додав, що Молдові та Грузії також не варто боятися Росії, оскільки її риторика “йде від слабкості, а не від сили”.

Під час свого виступу він також звернувся до країн, яким російсько-українська війна здається далекою.

“Перемога України, яка зможе обирати свій шлях, важлива не тільки для Європи, але й для решти світу. Ви хочете жити у світі, де суверенні нації можуть обирати свою долю? В Азії, в Африці та Латинській Америці – скрізь? Це на кону тут”, – сказав Джоане.

Він вважає, що світові загрожує “закон джунглів”, якщо міжнародна спільнота не допоможе Україні перемогти. Тому він запевнив, що НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно.

Молдова втратила контроль над Придністров’ям після збройного конфлікту 1992 року, що нібито виник “через побоювання” проросійської частини населення, що Молдова увійде до складу Румунії. Відтоді там знаходяться російські окупаційні війська. Генштаб ЗСУ ще навесні 2022 року говорив про можливість наступу РФ з Придністров’я. Окупанти почали готувати там аеродром і намагалися вербувати найманців. 22 квітня у РФ заявили, що хочуть захопити весь південь України та вийти на Придністров’я.

Пізніше розмови про загрозу нападу з боку Придністров’я дещо стихли, але, за словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, ЗСУ досі не виключають можливість вторгнення.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Росія і досі хоче захопити Одесу з Придністров’я, – НАТО' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube