Путін готує послання Федеральним зборам – вже відомо, що в ньому буде


10:3002.02.2023

Згідно з Конституцією РФ, президент Росії має щорічно виступати з посланням Федеральним зборам, проте Володимир Путін востаннє звертався до парламенту у квітні 2021-го. У грудні 2022-го стало відомо, що до кінця року послання не відбудеться (як і традиційна щорічна пресконференція): його відклали на 2023-й. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков пояснив це “напруженим графіком” Путіна.

Наприкінці січня політична журналістка, колишній спецкор “Медузи” Фаріда Рустамова повідомила, що робота над текстом послання відновилася. “Точна дата поки не відома. Одне з наших джерел похмуро пожартувало, що не здивується, якщо послання відбудеться 24 лютого [в річницю вторгнення]”, – написала вона (Рустамова – одна з небагатьох репортерів, які продовжують писати про російську політику після початку повномасштабної російсько-української війни).

Після цього державні інформагентства ТАСС і РІА Новости з посиланням на власні анонімні джерела написали, що послання і справді відбудеться наприкінці лютого – але, найімовірніше, не 24, а 20-21 лютого. Офіційно Кремль не підтверджував передбачуваних дат послання, а Дмитро Пєсков заявив, що робота над текстом послання “не припинялася”.

Як розповіли два джерела “Медузи”, близькі до Кремля, текст послання, як і раніше, у розробці; свої пропозиції до нього готують співробітники уряду РФ, Ради безпеки і політичного блоку адміністрації президента (АП).

“Війна буде рамкою для послання. Як для послання 2021 року такою рамкою був ковід”, – вважає одне із джерел, близьких до АП. За твердженням співрозмовників “Медузи”, планують, що Путін у своєму виступі “приділить особливу увагу” державній підтримці учасників “спецоперації” (так російська влада називає війну з Україною) та окупованим українським територіям – зокрема, він може розповісти про плани щодо їхнього “відновлення та розвитку”.

За словами джерел, очікується, що також Путін заявить про “згуртованість” росіян та їхню “беззастережну підтримку” війни (достовірних підтверджень цьому немає; ба більше, є і прямо протилежні дані).

Крім того, політичний блок АП зараз займається “зовнішньополітичними тезами” послання. Передбачається, що президент РФ уже традиційно розповість про “багатополярний світ” і “антиколоніальну політику” Росії. Уряд же, за інформацією співрозмовників “Медузи”, готує частину виступу про “успішні приклади імпортозаміщення” та “успіхи” в боротьбі з санкціями (про те, що насправді відбувається з російською економікою через санкції, можна прочитати в нашому матеріалі).

Також у своєму посланні Путін, за словами джерел “Медузи”, найімовірніше, буде доволі докладно розповідати про заплановані “заходи соціальної підтримки” росіян. А також підкреслить, що, незважаючи на війну з Україною, “звичайні громадяни [Росії] не повинні турбуватися: сучасна зброя має захистити їх”.

Водночас співрозмовники “Медузи” зазначили, що зміст послання (і дата виступу Путіна перед парламентом) може бути істотно скоригований – якщо зміниться ситуація на фронті. “Зараз її вважають [у Кремлі] стабільною. Фон хороший, є успіхи: [окуповано] Соледар”, – говорить одне з джерел. Обидва співрозмовники вважають, що в разі успішного контрнаступу ЗСУ слід чекати від Путіна “більш агресивної” риторики: “Усе залежатиме від моменту”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Путін готує послання Федеральним зборам – вже відомо, що в ньому буде' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube