Дві країни доєдналися до позову України проти росії в Міжнародному суді ООН


11:1308.12.2022

Канада та Нідерланди подали до Міжнародного суду ООН спільну заяву про вступ до справи, що стосується звинувачення в геноциді згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (Україна проти російської федерації).

Про це йдеться в заяві суду, пише “Європейська правда”.

“Відповідно до статті 63 Статуту, у тих випадках, коли виникає питання про тлумачення конвенції, учасниками якої є інші держави, крім тих, яких стосується справа, кожна з цих держав має право вступити в розгляд. У цьому випадку тлумачення, дане рішенням суду, буде однаково обов’язковим для них”, – ідеться в заяві.

У своїй спільній декларації Канада та Нідерланди заявляють, що “беручи до уваги jus cogens (імперативна норма, – ред.) характер заборони геноциду та erga omnes partes (обов’язкові зобов’язання, – ред.) характер зобов’язань за Конвенцією про геноцид, усі Договірні сторони мають спільний інтерес у досягненні високих цілей Конвенції про геноцид”, – ідеться в заяві.

Вони додають, що “з огляду на їхню спільну зацікавленість у досягненні високих цілей Конвенції, а також їхню подальшу зацікавленість у ній, Канада та Нідерланди вирішили втрутитися в цю справу, щоб викласти своє тлумачення відповідних положень Конвенції перед судом”.

Також повідомляється, що Україні та російській федерації було запропоновано подати письмові зауваження щодо спільної заяви Канади та Нідерландів долучитися до справи.

Як повідомляло Інше ТВ, росія подала попереднє заперечення до Міжнародного суду ООН по справі про геноцид, яка була ініційована Україною

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Дві країни доєдналися до позову України проти росії в Міжнародному суді ООН' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube