МЗС Канади й країн Балтії підтримують бажання України вступити до НАТО


21:3130.09.2022

30 вересня у Вашингтоні відбулася спільна пресконференція держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністерки закордонних справ Канади Мелані Жолі. Вони запевнили журналістів, що спроба Росії анексувати нові частини української території не вплине на союзників: вони, як і раніше, надаватимуть допомогу Україні.

“Ця підтримка може бути використана так, як Україна вважатиме за потрібне для захисту своєї території”, — підкреслив Блінкен.

Жолі додала, що дії Росії призведуть лише до того, що Канада надаватиме більше допомоги українцям.

Відповідаючи на запитання щодо перспектив вступу України до НАТО, вона запевнила, що Канада підтримує політику відкритих дверей.

“Ми завжди були за Україну в НАТО”, — сказала глава МЗС.

Відповідь Блінкена була обережнішою.

“Наша позиція залишилася незмінною. Ми рішуче підтримуємо політику відкритих дверей НАТО, підтримуємо вступ країн і зміцнення потенціалу НАТО”, — відповів держсекретар.

При цьому він сказав, що є процедура вступу до блоку, яку має пройти й Україна. Журналісти навели приклад Фінляндії та Швеції, які змогли значно прискорити процес вступу. У відповідь Блінкен заявив, що ці дві країни вже давно є близькими партнерами НАТО й де-факто союзниками.

Водночас міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви заявили, що вітають вступ України до НАТО.

“Балтійські друзі України повністю підтримують якнайшвидше прийняття України до НАТО. Хоробрість України, яка надихає, може лише зміцнити наш союз”, — сказано в повідомленнях, опублікованих ними у твіттері.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube