Блеф путіна: рф не готова до загальної мобілізації, – ISW


07:2321.09.2022

Ознак реальної підготовки до оголошення загальної мобілізації у Росії немає, а диктатор Володимир Путін хоче стримати крах військ РФ в Україні.

Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Інститут заявляє, що плани Кремля щодо анексії тимчасово окупованих територій України націлені на внутрішню аудиторію, оскільки Путін сподівається закликати росіян іти добровольцями на війну, щоб “захистити “російську” територію”.

Зазначається, що Путін апелюватиме до російського “етнічного націоналізму про захист російських народів”, оскільки Москва вже не може дозволити собі службові стимули та матеріальну допомогу, яку диктатор пообіцяв тим, хто воює проти України.

Рішення нелегітимної Держдуми від 20 вересня про посилення покарань за дезертирство, відмову від виконання наказів, а також кримінальну відповідальність за добровільне здавання в полон і непокору, аналітики називають спробою Путіна стримати ризик краху російських частин, що воюють проти України. Водночас наголошується, що рішення Держдуми не наказують проводити загальну мобілізацію і не передбачають підготовки до подібних дій.

ISW заявляє, що немає доказів того, що Кремль найближчим часом змінюватиме практику призову до армії, а нові рішення Держдуми стосуються набору “добровольців”, який голова Чечні Рамзан Кадиров назвав “самомобілізацією”.

Путін, імовірно, сподівається, що активізація “самомобілізації” та придушення мимовільних російських сил дозволять йому захопити решту Донецької області та захистити окуповані Росією частини Луганської, Херсонської й Запорізької областей.

Резюмуючи, аналітики приходять до висновку, що Путін помиляється, оскільки він не має ні часу, ні ресурсів, необхідних для створення ефективної бойової могутності. Швидше за все, він зачекає, щоб побачити, чи увінчаються ці зусилля успіхом, перш ніж продовжити ескалацію або звалити провину за свої втрати на “цапа-відбувайла”, яким може стати міністр оборони РФ.



© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube