“Бойова біографія”. На кораблі ВМС ЗСУ нанесуть знаки бойових досягнень (ІНФОГРАФІКА)


13:5720.09.2022

На українські військові кораблі нанесуть знаки бойових досягнень.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Військово-морських сил Збройних Сил України.

Поки триває війна, більшість бойових епізодів за участю наших військових моряків залишаються в тіні інформаційної тиші. Проте під час майбутніх морських парадів, організованих на честь нашої перемоги над росією в Одесі, Севастополі та інших приморських містах, кожен охочий зможе «прочитати» бойову біографію екіпажів, записану у вигляді спеціальних знаків на верхніх ярусах надбудови на українських військових кораблях, катерах та суднах.

Нещодавно Командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Олексій Неїжпапа своїм наказом затвердив зміни до Керівництва з морської культури на кораблях Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Ці зміни, зокрема, передбачають нанесення знаків бойових досягнень, які відображають успіхи особового складу корабля під час ведення бойових дій на морі.

Знаки розділені на дві окремі категорії — за успішні бойові дії (операції) й за знищення ворожої техніки. При цьому знаки за успішні бойові дії (операції) екіпажі наносять на крилах ходового містка (за наявності Почесної відзнаки «За мужність та відвагу» — нижче стилізованого зображення відзнаки). Знаки за знищення ворожої техніки наносять на верхньому ярусі надбудови та мають вигляд силуету знищеної ворожої техніки. Також оновлене Керівництво з морської культури передбачає, що у разі ураження цілі корабельною артилерійською установкою під час керування резервним способом знак наноситься на кожух ствола та має вигляд смуги.

"Бойова біографія". На кораблі ВМС ЗСУ нанесуть знаки бойових досягнень (ІНФОГРАФІКА) 1
"Бойова біографія". На кораблі ВМС ЗСУ нанесуть знаки бойових досягнень (ІНФОГРАФІКА) 3

Змінами передбачено, що в разі відзначення Почесною відзнакою «За мужність та відвагу» управління бригади (дивізіону) стилізоване зображення розміщується на всіх кораблях, катерах, суднах бригади (дивізіону).

У наказі Командувача ВМС зазначено, що ці нововведення впроваджено з метою відзначення бойових звитяг дивізіонів, кораблів, катерів, суден, мужності та героїзму, виявлених військовослужбовцями в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України, вшанування їхнього високого бойового духу та волі до перемоги, а також з метою розвитку традицій українського війська й виховання в особового складу почуття гордості за свій корабель.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube