Зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна на фоні поразки армії рф. Хто чим ризикує


10:5414.09.2022

Перебіг війни в Україні вплине на подальші відносини Росії та Китаю. Таку думку 10 вересня висловив у Twitter американський аналітик Гел Брендс з університету Джонса Гопкінса.
Зустріч президента Росії Володимира Путіна та голови КНР Сі Цзіньпіна відбудеться на тлі перелому, який з’явився у війні Росії проти України.

Як зазначає “Радио Свобода“, для Путіна зустріч із китайським лідером особливо важлива, оскільки на тлі розриву зв’язків із західними країнами Росія прагне переорієнтувати свою економіку на Азію, і насамперед на Китай.

За оцінкою автора книги про Сі Цзіньпіна Джорджа Магнуса, яку наводить видання Reuters, глава КНР цією зустріччю хоче показати єдність із Росією проти Заходу, проте його турбуватиме наявність такої коаліції в майбутньому через зміни під час війни в Україні.

На думку Гела Брендса, якщо ситуація на полі бою в Україні й надалі ускладнюватиметься для російської сторони, та змушена буде просити допомоги у Китаю. Якщо Пекін не знайде можливості надати таку підтримку, напруга у китайсько-російському партнерстві зросте, припустив Брендс.

Зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна відбудеться перед важливою подією для глави Китаю. “Радіо Свобода” звертає увагу, що 16 жовтня на засіданні китайської Компартії Сі заявить про третій п’ятирічний термін правління, що суперечить законам КНР, згідно з якими члени Постійного комітету Політбюро обмежені двома термінами перебування на посаді.

Цього тижня Сі Цзіньпін уперше за більш як два роки покине Китай і вирушить до Центральної Азії, де зустрінеться із президентом Росії Володимиром Путіним. Поїздка Сі Цзіньпіна за кордон стане першою від початку пандемії COVID-19 на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, кризи навколо Тайваню та збоїв у світовій економіці.

Глава КНР має відвідати Казахстан 14 вересня. Після цього він зустрінеться з Путіним на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у місті Самарканд (Узбекистан), який відбудеться 15–16 вересня.


Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна на фоні поразки армії рф. Хто чим ризикує' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube