Російський бізнесмен Фрідман хоче віддати $1 млрд. на відновлення України. Що натомість, і скільки таких може бути


12:4309.09.2022

Російський бізнесмен Михайло Фрідман пропонує перевести 1 мільярд доларів свого особистого статку в українську філію “Альфа-банку”, співзасновником якої вона є. За словами людей, знайомих із цим питанням, ця пропозиція спрямована на те, щоб переконати Велику Британію зняти з нього санкції.

Про це пише The Wall Street Journal.

За словами офіційних осіб США, Фрідман входить до “чорного списку” керівників банків та компаній з РФ. Повідомляється, що Захід регулярно отримує різні таємні “пропозиції” від підсанкційних осіб, але не погоджується, оскільки веде кампанію щодо заподіяння економічної шкоди Росії.

Повідомляється, що “Альфа-Банк-Україна” запропонував київським чиновникам дозволити Фрідману перевести в банк 1 мільярд доларів зі свого особистого статку. Як розповів голова наглядової ради фінустанови Роман Шпек, ці кошти мають використовуватись для фінансування найважливіших проєктів в Україні, пов’язаних з інфраструктурою, охороною здоров’я, продовольчою та енергетичною безпекою.

“Банк хотів би, як один з найбільших приватних банків в Україні, системних банків, бути активним гравцем у відновленні української економіки після війни”, – сказав пан Шпек, колишній міністр економіки України.

Пан Шпек заперечував, що передбачуваний переказ був спрямований на ослаблення санкцій.

“Для нас це дійсно важливий економічний проєкт, і ми хотіли б уникнути будь-яких спекуляцій про те, що Фрідман і його партнери хотіли б інвестувати $1 млрд в Україну, щоб отримати щось в іншій країні”, – сказав пан Шпек. “Я не бачу в цьому якихось спекуляцій або ігор, які в майбутньому можуть допомогти уникнути або зняти санкції. Це зовсім інше питання”.

Пану Фрідману знадобиться спеціальний дозвіл ЄС для доступу і переказу грошей зі своїх рахунків в Україну. Минулого тижня Альфа-Банк Україна звернувся до Ради Європи від його імені, сказав пан Шпек.

Прес-секретар Ради Європи не відповіла на запит про коментарі.

За словами людей, знайомих із цими дискусіями, десятки росіян, які перебувають під санкціями, обмірковують аналогічні кроки, щоб звільнитися від фінансових труднощів. За словами людей, знайомих із цими дискусіями в Києві, українська влада розглядала можливість створення фонду, до якого могли б вносити гроші росіяни, які перебувають під санкціями. Потім ці гроші підуть на користь Україні, хоча незрозуміло, чи призведе це безпосередньо до послаблення санкцій.

Ростислав Шурма, заступник глави адміністрації президента України, сказав, що уряд у Києві розгляне пропозицію Фрідмана тільки як частину ширшої структури, що може включати фонд, який розглядається як допомога Україні. “Це має бути загальний підхід до всіх росіян, які перебувають під санкціями”, – сказав пан Шурма.

Керівники підприємств і компанії, що перебувають під санкціями, також звертаються до влади США, Великої Британії та інших західних країн, щоб з’ясувати, як послабити санкції, зберегти своє багатство і звільнити заморожені активи.

“Є багато сторін, які клопочуть про виключення зі списків як до Казначейства США, так і до Державних департаментів”, – сказав Еріх Феррарі, адвокат, який раніше представляв кілька високопоставлених об’єктів санкцій.

За словами пана Феррарі, в той час як Міністерство фінансів спостерігає за більшістю санкцій, введених США, Державний департамент розглядає петиції про виключення зі списку. За його словами, пропозиції передбачають те, що керівники підприємств і фірми розірвуть відносини з основними об’єктами західних санкцій, втратять власність і підуть із рад директорів фірм, що підпадають під санкції.

Михайло Фрідман – це російський підприємець, народився у 1964 р. у Львові. Співзасновник, співвласник та голова наглядової ради директорів консорціуму «Альфа-груп», також входить до наглядової ради директорів ряду дочірніх підприємств консорціуму найвідомішими з яких є Альфа-банк Україна, Kyivstar, Retail Group та IDS Borjomi International/Моршинська/Миргородська, співвласник та голова ради директорів нафтової компанії «ТНК-ВР» (існувала у 2003—2013 роках), член бюро і правління Російського союзу промисловців і підприємців, член Російської національної спілки корпоративного управління та віцепрезидент Російського єврейського конгресу.

Фрідман лауреат низки престижних премій в області бізнесу і підприємництва, неодноразово займав провідні місця в російських і міжнародних рейтингах найефективніших менеджерів. В 2015 році статки Фрідмана Forbes оцінило в $14,6 млрд, що дозволило йому посісти 2-е місце в Росії та 68-е місце у світі.

За даними Міністерства фінансів США та західних журналістів Фрідман ймовірно має тісні зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним, які розпочалися на початку його кар’єри у часи КДБ СРСР. Має ізраїльське та російське громадянство.

У лютому — квітні 2022 року опинився під персональними санкціями ЄС та інших країн.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Російський бізнесмен Фрідман хоче віддати $1 млрд. на відновлення України. Що натомість, і скільки таких може бути' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube