“Може статися щось дуже, дуже катастрофічне”, – гендиректор МАГАТЕ на Радбезі ООН


11:4107.09.2022

На засіданні Ради Безпеки ООН генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії Рафаель Маріано Гроссі застеріг, що на Запорізькій атомній електростанції через бойові дії може статися “щось дуже, дуже катастрофічне”, пише УНН з посиланням на The Washington Post.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у вівторок закликав як російські, так і українські сили не брати участь у будь-якій військовій діяльності в напрямку Запорізької АЕС або з неї. За його словами, росія має вивести “весь військовий персонал та техніку” з об’єкта, а українські сили не повинні “входити до нього”.

Звернення Гутерреша до Ради Безпеки ООН на засіданні з цього питання прозвучало, коли Міжнародне агентство з атомної енергії закликало до створення “особливої ​​зони безпеки” на території АЕС та навколо неї. “Не покладаючи провини на жодну зі сторін за обстріл об’єкта”, Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив РБ ООН, що ці атаки “просто неприйнятні”, відзначає видання.

“Вони граються з вогнем, – сказав Гроссі, – і може статися щось дуже, дуже катастрофічне”.

“Я щойно звернувся до РБ ООН і виступив із пропозицією про створення зони ядерної безпеки та захисту (NSSPZ) на Запоріжжі. Це ґрунтується на висновках нашої місії на тамтешню електростанцію, викладених у нашому новому звіті”, – зазначив Гроссі після засідання у Twitter.

Нагадаємо, МАГАТЕ у своєму звіті підтвердило розміщення російською федерацією військової техніки та військових на території Запорізької атомної електростанції.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'“Може статися щось дуже, дуже катастрофічне”, – гендиректор МАГАТЕ на Радбезі ООН' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube