Росія заблокувала документ ядерної конференції в Нью-Йорку – не сподобалась критика


11:5427.08.2022

Росія відмовилась підписати підсумковий документ оглядової конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, тому що в ньому містилась критика окупації Запорізької АЕС, пише Німецька хвиля.

Причиною для відмови від підписання документа стали заперечення до тексту змісту документа з боку представника російської делегації, заступника директора департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями МЗС РФ Ігоря Вишневецького.

За даними dpa, він заявив, що Росія не схвалює зміст п’яти розділів проєкту підсумкової угоди. З такою заявою виступив і інший представник російської делегації, вказавши, що інші країни використовують конференцію “для зведення рахунків із Росією” через розв’язану нею війну проти України.

Проєкт, який хотіла ухвалити конференція, містив заклик до Росії повернути Україні контроль над ЗАЕС.

З огляду на це конференція, що відбувалась з 1 до 26 серпня, завершилася лише підписанням процедурної частини документа. Вона встановлює лише терміни проведення наступної конференції ДНЯЗ – відбудеться 2026 року – та порядок підготовки до неї.

Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький під час виступу на конференції заявив, що Росія порушила всі три основні принципи ДНЯЗ – вона повернула назад процес ядерного роззброєння, відкинула принцип ядерного нерозповсюдження (розгортання ядерної зброї в окупованому Криму) та виключно мирного використання атомної енергії (захоплення ядерних об’єктів України).© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube