Укрзалізниця відновила в Карпатах колію, збудовану за часів Австро-Угорщини. Коли Румунія зробить те саме, буде добре всім (ФОТО)


11:2527.08.2022

Україна відновила понад 20 км залізниці у Карпатах до кордону з Румунією. В Укрзалізниці сподіваються на відкриття руху нею після того, як свої дільниці відремонтують румунські залізничники, заявив голова правління компанії Олександр Камишін.

Колію в Карпатах будували за часів Австро-Угорщини, але Перша і Друга світові війни встановили кордон між Україною та Румунією по Тисі, довкола якої в’ється залізниця. З Івано-Франківська вона веде до Рахова та у районі села Ділове заходить на румунську територію. В Україну колія повертається біля селища Тересва Тячівського району.

Ще на початку 2000-х років до румунського міста Сигіт ходили дизель-потяги з України, але потім їх скасували через контрабанду.

Тепер Укрзалізниця відремонтувала дільницю Рахів – Берлебаш – держкордон (19,3 км) і Тересва – держкордон (1,1 км), розраховуючи на збільшення вантажних перевезень.

Укрзалізниця відновила в Карпатах колію, збудовану за часів Австро-Угорщини. Коли Румунія зробить те саме, буде добре всім (ФОТО) 1

Відкриття цих стиків дозволить відправляти в Румунію шість додаткових пар вантажних поїздів щодня. Це 3,5 млн тонн вантажів на рік.

Крім того, ці дві дільниці відкривають перспективу і для нових пасажирських напрямків, зокрема для міжрегіонального сполучення між Ужгородом та Івано-Франківськом і Чернівцями.

“Але це стане можливим одразу після того, як наші румунські колеги відремонтують свою частину дільниці”, – заявив Камишін.

Поки що кордон між Україною і Румунією виглядає так:

Укрзалізниця відновила в Карпатах колію, збудовану за часів Австро-Угорщини. Коли Румунія зробить те саме, буде добре всім (ФОТО) 2

Тим часом до кордону з Румунією курсуватиме приміський дизель-поїзд №6441/6442 Коломия – Рахів – Коломия, маршрут якого продовжено до станції Ділове.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube