Чехія та Україна планує підписати угоду про співпрацю в галузі освіти – щоб гармонізувати процедуру виховання і навчання учнів-українців


12:3126.08.2022

Чеська Республіка та Україна готують угоду про співпрацю в галузі освіти, яка має бути підписана восени.

Вона спрямована, серед іншого, на гармонізацію процедури виховання та навчання учнів з числа біженців.

Про це після свого візиту до України заявив міністр освіти Володимир Балаш на прес-конференції, яка відбулася у четвер, інформує «Радіо Прага».

Експерти міністерства зі своїми українськими колегами також обговорили забезпечення освіти та шкільного навчання українських школярок та школярів з 1 вересня. За попередніми оцінками, очікувалося, що у новому навчальному році до шкіл Чеської Республіки зможуть вступити до 130 тисяч учнів з України. Проте Балаш повідомив, що реальна цифра становитиме лише близько половини.

Окрім цього, міністр повідомив, що виші Чехії надали підтримку близько 4000 українським біженцям у їхньому навчанні у минулому навчальному семестрі. За словами міністра, ці фінансові кошти були виділені як на навчання, так і на мовну підготовку. У березні міністерство виділило з цією метою 150 мільйонів крон.

Як повідомив глава Міносвіти, відомство припускає, що необхідно буде виділити ще більше коштів, щоб продовжувати цю підтримку. Балаш має намір знайти кошти в чеському державному бюджеті, а також на європейському рівні та в інших міжнародних організаціях. Президент Чеської конференції ректорів Мартін Бареш заявив у червні, що міністерство має роз’яснити, як триватиме підтримка студентів з України у довгостроковій перспективі.

Як повідомляло Інше ТВ, В Україні 48% шкіл готові до навчання в очній або змішаній формі – МОН



© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube