«Ми не дозволимо Україні виснажити свої запаси озброєнь» — Боррель


22:0017.05.2022

Зараз війна Росії проти України перебуває у поворотному моменті, і Євросоюз не дозволить, щоб у України закінчилася зброя.

Про це заявив верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель за підсумками засідання міністрів оборони країн об’єднання в Брюсселі у вівторок, 17 травня, повідомляє DW.

У цьому засіданні Ради ЄС відеозв’язком узяв участь і глава оборонного відомства України Олексій Резніков.

За словами Борреля, держави Євросоюзу продовжать надавати Україні військову підтримку. «Ця підтримка критично важлива зараз, бо війна перебуває у поворотному пункті. Ми не можемо дозволити і ми не дозволимо Україні виснажити свої запаси озброєнь, бо битва за Донбас опинилася у моменті, коли контратаки українців витискають росіян», — пообіцяв глава європейської дипломатії.

На тому ж засіданні міністри оборони обговорили прогалини в оборонних інвестиціях країн ЄС. Вони оцінили їх у 160 мільярдів євро за час з 2009 року, повідомив Боррель, додавши, що «це був сильний процес роззброєння, через який пройшли європейці». Чи вистачить тоді зброї для підтримки України? На це запитання кореспондента DW верховний представник відповів: «Так, звісно, держави-члени ЄС мають достатньо ресурсів, аби продовжити підтримку України в такому ж темпі».

Скільки ще російські війська зможуть підтримувати темп своїх спроб наступу на Донбасі? «Я не наважуся робити припущення щодо того, скільки Росія зможе чинити опір. Я говорю про Росію й опір. Слова «чинити опір» — ми використовуємо його стосовно Росії», — наголосив він і пояснив використання цих слів великими втратами армії РФ. Боррель вказав на список перевірених втрат російської бойової техніки. «Це неймовірна кількість втрат. Я не знаю, чи зможуть вони поповнити їх, але кількість втрат російської армії справді вражає», — додав він.

Також Боррель заявив про відновлення роботи Консультативної місії ЄС в Україні, яка тепер працюватиме з оновленим мандатом. Він дозволить їй допомагати в розслідуванні воєнних злочинів. Також глава дипломатії Євросоюзу повідомив про створення дорадчої групи, яка підтримуватиме розслідування цих злочинів. Деталей щодо неї він не навів.

Як повідомляло Інше ТВ,  У ЄС розповіли, яку зброю куплять Україні на 500 млн. євро

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'«Ми не дозволимо Україні виснажити свої запаси озброєнь» — Боррель' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube