Украинский русский язык. Аваков — за, Креминь — против (ВИДЕО)


08:4006.04.2021

Как мы сообщали, в конце марта министр внутренних дел Арсен Аваков заявил у себя в Facebook о том, что «русский язык не принадлежит РФ, это живой организм, и украинцы не должны от него отказываться». Напротив, «в условиях подлой гибридной войны, развязанной против Украины путинским режимом, в которой так велика пропагандистская составляющая, – мы не только можем, но и обязаны использовать русский язык для контрпропаганды».

Несколькими днями позже пресс-секретарь президента Украины Юлия Мендель в программе «Взгляд с Банковой» на телеканале Дом повторила это утверждение. «Россия не является монополистом на русский язык. И нам пора давно самим демонополизировать русский язык. И громко заявить, что в Украине есть украинский русский язык», — отметила она.

Омбудсмен по защите государственного языка Тарас Креминь с этим мнением в корне не согласен. О чем он и сообщил телеканалу Прямой.

А на официальном сайте его позиция изложена так:

«Відповідно до статті 10 Конституції України, єдиною державною мовою в Україні є українська. На цьому в ефірі телеканалу «Прямий» наголосив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи заяву речниці Президента щодо «української російської мови». 

Уповноважений нагадав, що три тижні тому Володимир Зеленський на форумі “Україна 30″ сказав, що в нашій країні державною мовою є одна – українська, і для неї мають бути створені найкращі умови. 

«Якщо продовжити його слова, то має імплементуватись та ефективно діяти закон про мову. Отже, до кінця року, як це визначено стратегією дій уряду на 2021 рік, має з’явитись державна програма розвитку і опанування української мови. Водночас маємо сьогодні слова речниці президента. У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось?» — сказав він. 

«Я не поділяю таких заяв, і вважаю їх такими, які не мають жодних перспектив. Статтею 10 Конституції України, якій в цьому році виповнюється 25 років, визначено, що єдиною державною в Україні є українська», — наголосив Тарас Кремінь. 

Уповноважений вважає, що питання мови в Україні треба закрити раз і назавжди. «В нас є Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», є система освіти, є державна влада, яка повинна сприяти розвиткові та функціонуванню української мови як державної. Зрештою, ми маємо зовнішні загрози, на які потрібно зважати», — зазначив Тарас Кремінь. 

Уповноважений наголосив, що зараз Україна має ефективно займатися державною мовною політикою, при цьому створюючи кращі умови і для інформаційного захисту. 

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Украинский русский язык. Аваков — за, Креминь — против (ВИДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube