«Батьківщина» в Конституційному суді оскаржуватиме антинародний намір влади «перекроїти» Україну, – Юлія Тимошенко


15:2921.07.2020
Share Button

Депутати «Батьківщини» не голосували за законопроєкт № 3650 щодо ліквідації районів, яким порушуються права та інтереси українців. Усього рішення підтримали 238 народних депутатів.

«Цим рішенням влада, по суті, закладає ядерний вибух під Україну й розриває її на шматки. Нічого спільного з децентралізацією це не має. Це позбавлення людей їхніх прав і обмеження їхніх можливостей», – на цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час виступу у Верховній Раді напередодні голосування.

Лідер партії зауважила, що план влади «перекроїти» карту України прямо суперечить рішенню Конституційного суду від 2001 року та порушує чотири статті Конституції.

«Якщо ви зараз цей злочин чините, то ми йдемо в Конституційний суд. Ця вакханалія буде припинена. Не йдіть проти людей, не здавайте країну і не зраджуйте її!» – закликала Юлія Тимошенко.

Народний депутат від «Батьківщини» Андрій Пузійчук пояснив, що рішення щодо скорочення районів було прийнято з порушеннями Регламенту Верховної Ради, а також з порушенням дев’яти статей Конституції України.

«Адміністративно-територіальний устрій повинен визначатися винятково законами України. Відстань від віддалених населених пунктів до нових районних центрів буде складати по 100-120 км. Як людям туди добиратися?» – наголосив народний депутат. Андрій Пузійчук застеріг, що в результаті нового районування буде знищена вся існуюча інфраструктура.

«Будуть знищені районні суди, ліквідовані районні управління соціального захисту, районні пенсійні фонди, районні будинки культури, районні бібліотеки. Сотні тисяч людей будуть викинуті на вулицю. Люди навіть не зможуть піти в районні центри зайнятості, зареєструватися як безробітні, тому що вони в тих районах будуть ліквідовані», – обурився політик.

Народний депутат підкреслив, що фракція «Батьківщина» неодноразово зверталася до влади, щоб винести питання нового районування на всеукраїнський референдум.

«Президент Зеленський обіцяв, що його першим законопроєктом буде законопроєкт про народовладдя, і тільки українці зможуть вирішувати важливі загальнодержавні питання. Тільки український народ повинен сказати, чи він підтримує таке скорочення районів, чи ні. Але «слуги» бояться його виносити на референдум, тому що вони знають, що українці ніколи не підтримають те, що руйнує країну та її адміністративно-територіальний устрій», – наголосив Андрій Пузійчук.

Читайте також: Куда идем мы с Пятачком? Большинство украинцев считают, что Зеленский ведет страну не туда

Очень плохоПлохоХорошоНормальноОтлично (Нет голосов)
Загрузка...
Понравилась статья? Расскажите друзьям!
Share Button


Обсуждение

Пожалуйста, чтобы добавить комментарий.

© Inshe.tv

Share Button