Переписка “слуг народа”: обсуждали рост инфляции и Яценюка вместо Смолия (ФОТО)


15:5603.07.2020
Share Button

Во время пленарного заседания парламента 2 июля в “Официальном чате фракции” “слуги народа” делились мнениями по поводу неожиданного заявления Смолия об отставке и что она за собой повлечет.

Переписку зафиксировал корреспондент 1News.

“Депутати від фракції «Слуга народу» обговорювали в партійному чаті відставку Якова Смолія з посади глави Національного банку та аналізували ймовірних кандидатів на його місце. Серед прізвищ, які озвучувались – депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев та екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Переписка починається після 21:00 1 липня.

Так, один із депутатів пише, що «Данило, ймовірно, був би сильним главою НБУ. Важливо, його ще спитати, чи хоче він» (переписка ведеться російською мовою – ред.).

Мова йде про Данила Гетманцева, депутата від «Слуги народу», кандидатуру якого називають як одну з ймовірних на посаду керівника Нацбанку.

В той же час депутат від «Слуги народу» Денис Герман відповідає, що «він за Данила».

В той же час лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія пише, що «до Смолія у всіх гарне ставлення».

«Справедливости ради нужно отметить, что ставка бы не падала, если бы не давили постоянно. К Смолию хорошее у всех отношение, но он не может работать в текущих условиях, он хочет иметь инфляцию 1,9%, не хочет делать эмиссию, а все страны сейчас вливают деньги в экономику, жертвуя инфляцией в угоду росту потребления», – пише Арахамія.

Лідер фракції додає: «Человек на последнем совещании искренне верил, что 45 кредитов, выданных за месяц по программе 5-7-9 это хороший результат».

Далі депутатка Роксолана Підласа питає в Арахамії: «Скільки ми хочемо інфляцію? Просто щоб знати, до чого готуватися».

На це відповідає інший депутат: «Курс на днях 30 буде, легко. Буде тоді більша інфляція».

Депутат Максим Бужанський в тому ж чаті пише, що якщо «слуги народу» не в змозі обрати свого главу Нацбанку, то варто розходитись.

«Если мы не в состоянии назначить своего главу Нацбанка, который будет не хуже порошенковского, то нам нужно собирать вещи и расходиться. А если в состоянии, так о  чем сокрушаться? Вы забыли, как осенью опустили курс и мы получили минус десятки миллиардов в бюджет? Да за одно это нужно было тут же выгнать», – зазначає Бужанський.

Далі депутати також обговорювали можливе призначення Арсенія Яценюка на посаду глави НБУ, однак не зрозуміло, «чи піде на це Президент».

«…как думаете, Президент пойдет на это? Для нас, честно говоря, это станет политической жопой», – пише один з депутатів.

На це відповідає нардеп Микита Потураєв: «Политически – возможно. Но практически Арсений один из лучших вариантов. Но он не будет понижать свой статус, скорее всего».

Мова йде про Арсенія Яценюка, якого за даними ЗМІ також обговорюють в якості потенційного глави Нацбанку.

Потураєву апелює інший «слуга народу»: «Никита, даже если он идеальный вариант, для нас это – жопа. Останется Авакова в Премьеры назначить…..(далі нерозбірливо)».

Вже після опівночі Давид Арахамія пише в тому ж чаті, що «погано закінчиться, якщо буде поганий новий менеджмент». «Плохо кончиться, если мы обосремся с новым менеджментом – тут действительно есть риски», – пише лідер фракції «Слуга народу».

В той же час депутат Микита Потураєв бажає колегам по фракції «спокійної ночі, можливо останньої в нашому житті».

Давид Арахамія далі додає: «А наша тенденция кадровая – каждое новое назначение хуже предыдущего».

Переписку у чаті на своєму телефоні під час засідання Верховної Ради 2 липня читав депутат від «Слуги народу» Володимир Захарченко.

Напомним, накануне подал в отставку глава Нацбанка Яков Смолий. Он объяснил свое решение политическим давлением.

Очень плохоПлохоХорошоНормальноОтлично (Нет голосов)
Загрузка...
Понравилась статья? Расскажите друзьям!
Share Button


Обсуждение

Пожалуйста, чтобы добавить комментарий.

© Inshe.tv

Share Button