Миколаївська міськрада схвалила залучення 10 млн.євро кредиту для МКП «Миколаївводоканал»


15:1130.05.2024

Сьогодні, 30 травня, на сесії Миколаївської міськради депутати розглянули проект Про надання повноважень на підписання угод стосовно залучення кредиту та грантових коштів МКП «Миколаївводоканал» під місцеву гарантію Миколаївської міської ради від Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації Проєкту «RLF – Проєкт екстреної підтримки водопостачання у м. Миколаїв» (RLF – Mykolayiv Emergency Water Project).

Про це передає Інше ТВ.

За словами Бориса Дуденка, проект рішення передбачає отримання 10 млн.євро кредитних коштів та 15 млн.євро грантових коштів. «Кошти будуть направлені на реалізацію заходів щодо відновлення питного водопостачання в місті Миколаєві», – додав гендиректор МКП «Миколаївводоканал».

Борис Дуденко поінформував, що в  Пояснювальній записці до проєкту рішення мова йде про відновлення водозабору з річки Дніпро, тому що цей проект розглядався ще на початку 2023 року. Тепер ситуація змінилась, і тому «компоненти в складі цих проектів будуть переглянуті», але, за пропозицією банку, вони мають бути переглянутими після того, як буде підписано кредитна та грантова угоди.

Гендиректор МКП «Миколаївводоканал» нагадав, що проєктом «RLF – Проект екстреної підтримки водопостачання у м. Миколаїв» передбачено:

– реконструкція та модернізація насосної станції водопроводу 1‑го підйому. Модернізація НСВ 1-го підйому полягає у встановленні нового енергоефективного насосного обладнання, пристроїв перетворення частоти, шаф управління та кабелів, що дозволить у значній мірі (більше ніж на 20%) зменшити енергоспоживання та підвищити надійність насосної станції;

– будівництво нового комплексу мікрофільтрації на водозаборі «Дніпро -Миколаїв», що включає в себе спорудження нового приміщення блоку мікрофільтрів, встановлення нового технологічного обладнання системи мікрофільтрації, запірної арматури і трубопроводів. Все це має покращити технологію обробки сирої води та підвищити надійність системи питного водопостачання міста;

– встановлення нових обертових сіток на НСВ-0 водозабору «Дніпро – Миколаїв», що також має покращити технологію обробки сирої води, захистити насосне обладнання НСВ-0 та підвищити надійність системи питного водопостачання міста;

– реконструкція мереж водопостачання міста, що дозволить зменшити втрати води у розподільчих мережах водопостачання та покращити якість послуг з централізованого водопостачання води.

Також Борис Дуденко додав, що з початку при реалізації проєкту будуть намагатися використати грантові кошти, а тільки потім – кредитні.

«За» проект рішення проголосували 30 депутатів.

Як повідомляло Інше ТВ, в квітні Виконком Миколаєва схвалив залучення кредиту у 10 млн.євро МКП «Миколаївводоканал» від ЄБРР© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube