На 8 років сяде співробітниця коледжу в Миколаєві – за пропаганду “руского міра”


14:1430.05.2024

Ленінський районний суд міста Миколаєва визнав жінку винною у закликах до незаконної зміни меж території та державного кордону України, а також у виправдуванні збройної агресії РФ.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 23 травня.

У період із червня по вересень 2023 року обвинувачена у забороненій соцмережі «Вконтакте» була адміністратором групи «Херсонский вестник» | Сводки СВО».

Вона порівнювала деокупований Херсон, в якому обстріли, розруха і смерті та захоплений Маріуполь, який під владою росіян нібито оживає і відбудовується.  «Мариуполь — это Россия! (…) Николаев —исконно русский город, создан Потемкиным, по приказу Екатерины ІІ», —писала вона.

Жінка писала, що Крим «исконно русская земля» і Донбас захотів бути з Росією, а тепер і Причорноморʼя, начебто, бажає приєднатися. Жителів півдня України вона закликала потерпіти і дочекатися, коли прийде російська  влада.

В одній із публікацій обвинувачена розвивала ідею, що після виходу з СРСР українська влада не демаркувала кордони і тому Україна начебто досі є теориторією СРСР і належить Росії як спадкоємиці Радянського союзу.

У судовому засіданні жінка вину визнала частково. Розповіла, що повідомлення проросійської спрямованості отримувала від іншої особи, з якою познайомилася в інтернеті. Ці дописи вона не створювала особисто, а лише розміщувала. За публікації вона двічі отримувала гроші на банківську картку — 1070 і 1517 гривень.

На ноутбуці обвинуваченої справді знайшли переписку з іншою особою, яка запропонувала їй стати модератором каналів і розміщувати контент для Миколаївської та Одеської областей за грошову винагороду. Наприкінці серпня ця особа повідомила, що мала нараду з керівництвом із Москви і описала завдання, які ставить керівництво в інформаційній сфері.

Показання обвинуваченої про те, що вона розміщувала пости в соцмережі «ВКонтакте», вважаючи, що громадяни України не зможуть їх прочитати, суддя оцінює критично. Адже це спростовується змістом опублікованих повідомлень, в яких міститься пряме звернення до громадян півдня України діяти на підтримку Російської федерації.

Крім того у листуванні куратор пояснює обвинуваченій, що публікація таких повідомлень сприятиме зміні «правосвідомості» громадян півдня України для сприйняття РФ у позитивному значенні.

Жінку засудили до 8 років увʼязнення з конфіскацією майна.

На момент скоєння злочинну вона працювала адміністратором баз даних у Миколаївському муніципальному академічному коледжі, не одружена, на утриманні неповнолітніх дітей не має.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube