Відновлення водопостачання в Миколаєві: мер Олександр Сєнкевич розповів про плани та напрацювання


18:3002.04.2024

Минулого тижня пресслужба Кабінету Міністрів України повідомляла про нараду за участю керівників різного рівня. В тому числі, в ній взяли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та очільник ОВА Віталій Кім. Зокрема, обговорювали проєкт нового водогону в Миколаєві та невідкладність його будівництва.

Подробиці зустрічі в ефірі програми «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповів міський голова Олександр Сєнкевич, інформують в Миколаївській міськраді.

Мер повідомив, що зустрічі в Кабміні передувала нарада з віце-прем’єр-міністром з відновлення України Олександром Кубраковим, а також ряд зустрічей з данськими партнерами.

«12 квітня буде вже два роки, як Миколаїв лишається без води. Ми замовили дослідження у французької компанії «Іджис» за кошти Європейського інвестиційного банку. В рамках співпраці вони дослідили п’ять різних джерел постачання питної води в Миколаїв. Ми визначились з одним. Для цього потрібно побудувати станцію водозабору, водопровід для постачання води, очисні споруди. Крім того, є додаткова ідея з відновленням Жовтневого водосховища. Ми не залишаємо цю ідею, тим паче, що за висновками «Іджис» це треба робити», – поділився планами Олександр Сєнкевич.

Отже, розповідає мер, французькі партнери розробили ТЕО, яке розглядалось під час зустрічі з паном Кубраковим та на нараді під керівництвом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Ми проговорили, хто за що відповідає, джерела фінансування, а також черги будівництва. Всім надали розпорядження, поставлені строки. Цей проєкт мені видається дуже живим. Він буде реалізуватися за принципом «Проєктуй-будуй». Такий приклад в Україні вже існує», – розповів міський голова Миколаєва.

Мер Сєнкевич додає, що навряд чи проєкт буде завершено до кінця поточного року, але, за умови злагодженої роботи, можна сподіватись, що вже наступного року питна вода з’явиться в мережах Миколаєва.

Як повідомляло Інше ТВ, 12 квітня 2022 року Миколаїв залишився без питної води, яка подавалася в місто водогоном Дніпро-Миколаїв, саме через те, що окупанти підірвали його у Киселівці на Херсонщині. За кілька місяців було прийняте рішення подавати в систему водопроводу лимарську воду, яку неможливо знесолити, і вона почала руйнувати водопостачальну мережу міста. Гендиректор МКП «Миолаївводоканал» Борис Дуденко неодноразово заявляв про необхідність заміни 240 км труб міської водопровідної мережі, і в Програмі економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2024 рік, яку наприкінці минулого року прийняла Миколаївська обласна рада, вказано, що на реалізацію цього проєкту необхідно 2,6 млрд.грн.

Наприкінці березня цього року Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у Миколаєві побудують новий водопровід.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube