Зашкварений ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак повертається тепер вже в громадський сектор: просить у американців гроші на ветеранську політику


15:1127.03.2024

Ексочільник Миколаївської СБУ Віталій Герсак в серпні 2023 року заснував громадську організацію «Вільні та вірні», яка організувала конференцію з американцями «Створення дієвої ветеранської політики в Україні», де ексслужбовець намагався залучити кошти від донорів.

Про це йдеться в розслідуванні hromadske.

ГО «Вільні та вірні» має філіали у Вінниці, Одесі та Миколаєві, де керівниками зазначені одіозні постаті. Зокрема у Вінниці це ексрегіонал депутат Віктор Пигуля, який до 2020 року постійно балотувався до місцевої ради від опозиційного блоку, а ще, за матеріалами судової справи, не віддавав партнеру виманені в нього 10 тисяч доларів. 

В Одесі — місцевий ексдепутат від «Слуги народу» Олег Каптур з неоднозначною репутацією.

А в Миколаєві — Рустамджам Садрідінов, член «Партії регіонів» в часи Януковича. На місцевих виборах 2020 року балотувався від проросійської партії «Наш край», яку створили колишні «регіонали». Вже після початку великої війни Рустамджам неодноразово ставав фігурантом журналістських розслідувань, через постачання продуктів для армії за завищеними цінами.

Співорганізатором конференції Герсака став зокрема Інститут Демократії та Розвитку PolitA. Організація відома співпрацею з американською лобістською компанією Zeppelin Communications в інтересах ексгенпрокурорки Ірини Венедіктової.

На захід запросили й Міністерство у справах ветеранів України. Утім про організаторів заходу, тим паче про їхні грандіозні плани, чиновники до цього часу не чули.

«Як запрошена гостя. Я не знайома поки з цією ініціативою, тому долучилася до запрошення», — сказала заступниця міністра у справах ветеранів України Оксана Сивак. 

На відеозвʼязку на заході були, зокрема, представник Міністерства у справах ветеранів США Принс Тейлор, президентка американської організації TAPS Бонні Керролл, директор Американо-українського ветеранського мосту Джон Чунінг.

Сам Герсак так і не повідомив hromadske, у якому підрозділі служив і брав участь у бойових діях, втім на кількох різних ресурсах йшлося про 122 бригаду ТрО з Одещини.

Туди hromadske надіслало свій запит — як чинний військовослужбовець може перебувати так далеко від підрозділу та чи взагалі знають там про його амбіційні плани про співпрацю з американцями. Від підрозділу конкретної відповіді не було. Мовляв, така інформація може загрожувати особистій безпеці військовослужбовців. Втім, там повідомили, що керівництво частини нікого не уповноважувало на пошук джерел фінансування.

Як повідомляло Інше ТВ, у 2020 році журналісти знайшли у начальника миколаївського УСБУ Віталія Герсака дороге авто та елітні квартири (ВІДЕО, ФОТО). Він звернувся до суду з позовом проти журналістів, які зробили сюжети про його статки і статки його сім’ї.

Через кілька місяців після цього на Віталія Герсака було відкрите кримінальне провадження через недостовірну інформацію в декларації (на 800 тис.грн.), однак воно було закрито в 2021 році (не змогли доказати, що був злий умисел щодо недостовірності поданих даних).

Потім народний депутат “Голосу” Соломія Бобровська заявила, що голова Управління СБУ у Миколаївській області Віталій Герсак регулярно зустрічається з росіянами, хоча інструкції Служби забороняють зустрічі з іноземцями.

18 листопада 2020 року Президент України Володимир Зеленський звільнив Віталія Герсака з посади начальника УСБУ в Миколаївській області.

На початку 2022 року стало відомо, що екс-глава СБУ Миколаївської області Герсак після звільнення купив нерухомості на $1,5 млн (ВІДЕО)

27 березня 2024 року було оприлюднено розслідування, що ексглава СБУ Миколаївщини Герсак на посаді контролював браконьєрський вилов креветки і займався контрабандою.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube