Для Пушкіна, Макарова, Суворова і Ко: в Миколаєві шукають місце для Парку історії та монументального мистецтва


13:2720.03.2024

У Миколаєві розглядається питання створення Парку історії та монументального мистецтва.

Про це повідомили в управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міськради, передає Інше ТВ.

«Наразі узгоджується вибір території розміщення та перелік самих пам’яток, що будуть перенесені до парку згідно із Законом України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії»», – мовиться в повідомленні управління.

Як повідомляло Інше ТВ, в травні 2022 року комунальники прибрали пам’ятник Пушкіну, щоб запобігти знесенню містянами. «Після війни розберемось, що з ним робити», – повідомив тоді мер.

В жовтні 2022 року в Миколаєві «ліквідували» пам’ятник радянським міліціонерам (ФОТО). Додамо, що напередодні Покрови миколаївські патріоти намагалися самотужки демонтувати пам’ятник (навіть кран найняли, як повідомив голова крайової організації Народного Руху Юрій Діденко), тому що за законом про декомунізацію пам’ятник підлягав демонтажу, однак місцева влада довгі роки його не демонтувала. І на цей раз місцева влада не дала цього зробити в особі начальника управління з питань культури і охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрія Любарова.    

Також в жовтні 2022 року у Миколаєві пам’ятник Фалєєву прибрали, щоб захистити від російських обстрілів.

У листопаді 2022 року у Миколаєві невідомі підірвали пам’ятник у сквері жертвам Другої світової війни (ОНОВЛЕНО, ФОТО, ВІДЕО).

В грудні 2022 року у Миколаєві демонтували пам’ятник Суворову.

У листопаді 2023 року на урядовому сайті була зареєстрована петиція про демонтаж пам’ятника віце-адміралу Макарову у Миколаєві.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube