«Люби-мене-не-кинь»: у Миколаєві відбулась прем’єра моновистави театру-студії «В.Ти.К» (ФОТО)


10:0717.03.2024

16 березня ввечері поціновувачі театрального мистецтва у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького насолоджувались творчістю волонтерського театру-студії «В.Ти.К», художній керівник й режисер Віктор Смірнов.

На сцені розгорталась історія української жінки-квіткарки, яка через російсько-українську війну опинилась у Франції.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці бібліотеки, передає Інше ТВ.

«Люби-мене-не-кинь» – документальний твір драматургині, сценаристки Ольги Анненко. Це вже третя вистава, яку з початку повномасштабного вторгнення російських окупантів ставить талановитий режисер з Вітовщини разом зі своїм колективом. Попередню його роботу «Чіріклі» («Циганська мати») з Юлією Колеснік у головній ролі високо оцінили у Тлумачі, Івано-Франківську й Калуші.

Коли ж на Миколаївщину з евакуації повернулась Ганна Шведова, керівник театру-студії «В.Ти.К» запропонував їй звернутися до глядачів з відвертою розмовою про сьогоднішнє життя українських жінок за кордоном.

«Це моновистава. Це найскладніший жанр. Враховуючи, що наша актриса вона ще й багатодітна матуся, й у неї є своя професія. До речі, у неї син одружується за тиждень. І ми розуміли, що є побутові питання. Але ми повні чотири місяці працювали над виставою. Не щоденно. Але три, чотири рази на тиждень були репетиції. Декорацій здається мало. Але якщо придивитися – це ретельні роботи. Це квіти. Їх багато. Тому що вони звучать. Їх назви ви почуєте під час вистави. Ми мали все це відпрацювати. І показати, що ми готові до вистави з декораціями», – зазначає Віктор Смірнов.

Тут кожен знайде щось особисте, схоже на пережите протягом цих двох років. Водночас виконавиця головної ролі намагається нагадати нам усім, що життя триває. І ми не повинні забувати завдяки кому це стало можливим.

«Річ у тім, що це не особисте. Це всі пережили. Не тільки я. Це не тільки моя історія. Це пережила кожна людина, те ж саме, що і я. Я їм розповідаю їхню ж історію. Трішки свою, трішки їхню, трішки їхніх сусідів. Складніше розповісти щось особисте. А коли всі у курсі того, що є, то й всі мене розуміють. Це історія усіх, не тільки моя», – говорить Ганна Шведова, виконавиця головної ролі.

Вистава була благодійною. Усі зібрані глядачами кошти колектив витратить на допомогу військовослужбовцям й вимушено переміщеним громадянам. На цьому Віктор Смірнов не зупиняється. Паралельно художній керівник працює з юними артистами волонтерського театру-студії.

«Починали як читці. Сьогодні у нас на випуску дві вистави. Старший шкільний вік це вистава «Принцеса без горошини». Ми її презентуватимемо у день театру. Й молодші діти це «Три пацятка» ми називаємо. Вистава для малечі, молодший шкільний вік», – акцентує режисер.

Як повідомляло Інше ТВ, «І світлом в темряві я буду!»: у Миколаєві відбулась зустріч-розмова з режисером, поетом та волонтером Віктором Смірновим (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube