Суд скасував рішення Очаківської влади про ліквідацію районної бібліотечної системи


13:5521.02.2024

За позовом прокуратури суд скасував незаконне рішення про ліквідацію Очаківської районної централізованої бібліотечної системи.

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі.

Миколаївським окружним адміністративним судом задоволено позов Миколаївської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України до Миколаївської районної ради про визнання протиправним та скасування рішення, яким у 2020 році ліквідовано Очаківську районну централізовану бібліотечну систему.

Підставою для пред’явлення цього позову стали порушення органом місцевого самоврядування вимог законодавства щодо збереження бібліотечної системи та її ліквідація без відповідного погодженням із Міністерством культури та інформаційної політики України, що є порушенням основних засад державної політики щодо збереження закладів культури та негативно впливає на культурний розвиток населення територіальної громади району, оскільки обмежує доступ до бібліотечних закладів.

Постановлення судом рішення про задоволення такого позову прокурора – це крок до відновлення соціально-культурного розвитку громади.

Нагадаємо також, що 78% населення прифронтових областей вважають, що відновлювати заклади культури потрібно лише після закінчення війни – соцдослідження© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube