До дня народження Кобзаря: у Миколаївському художньому музеї ім.Верещагіна відкрито виставку (ФОТО)


16:5419.02.2024

В Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна до Дня рідної мови, до 220–річчя зі дня народження Тараса Григоровича Шевченка, до 110–річниці створення музею відкрито виставку «Живописна Україна».

На ній якій представлені роботи художників, присвячені життю та поезіям Кобзаря – славного сина українського народу, поета і мислителя.

Про це повідомили в музеї, передає Інше ТВ.

На виставці експонується 10 творів із зібрання музею. Серед робіт музейники особливо виділяють два офорти І.К. Філонова «Тарас і чумаки» та «Мені тринадцятий минало», присвячені дитячим та юнацьким рокам поета.

Ліногравюри В.С. Куткіна ілюструють поезію «Думи мої, думи», поеми «Гайдамаки» та «Невільник». Уривки з одного з ранніх творів Т.Г. Шевченка – балади «Причинна», які стали народними піснями «Реве та стогне Дніпр широкий…» та «Така її доля…», – ілюструють ліногравюри В.С. Куткіна та кольорова літографія Н.Й. Лопухової «Пошли ж ти їй долю».

На виставці представлено картини миколаївського художника М.С. Главчева: ліногравюра «Народний месник», яка відтворює узагальнений образ героя, ілюстрація до твору Т.Г. Шевченка «І день іде, і ніч іде…» (2009 р.) і «Тарасове дерево в Седневі» (1969 р.), написані олійними фарбами на полотні.

Як повідомляло Інше ТВ, У Миколаєві відкрилась фотовиставка, присвячена Героям Небесної сотні (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube