Держава повертає собі Очаківські ліси


12:5708.02.2024

Миколаївською окружною прокуратурою до Господарського суду Миколаївської області подано позов в інтересах держави в особі Миколаївської облдержадміністрації до ГУ Держгеокадастру в області та Чорноморської сільської ради щодо повернення державі земель лісового фонду загальною площею 15 га вартістю понад півмільярда грн.

Прокуратурою встановлено, що Держгеокадастр при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення та передачі їх у власність територіальної громади, з порушенням порядку, без згоди держави в особі Кабінету Міністрів України, незаконно включив до їх складу землі лісового фонду, які перебували у постійному користуванні державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство» (на цей час ДСГП «Ліси України»).

Внаслідок цих незаконних дій, цінні землі лісового фонду вибули з постійного користування спеціалізованого держпідприємства та, всупереч прямої заборони на їх вилучення з державної власності, передані у комунальну власність під виглядом земель сільськогосподарського призначення.

Питання збереження та відтворення лісів, як природних комплексів, є актуальним як для Миколаївської області, так і держави в цілому, тому органами прокуратури постійно вживаються заходи до їх повернення у державну власність.

Наразі, судом відкрито провадження у справі, розгляд її триває.

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині прокуратура через суд вимагає повернути у власність держави 1,5 га землі на узбережжі Чорного моря та Тилігульського лиману

А також вимагає повернути 40 га лісу біля Снігурівки.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube