На Миколаївщині в урочище “Марʼївське” почалось облаштування зони відпочинку: місцеві мешканці кажуть, що не на часі, «Ліси України» – що це задля збереження лісу (ФОТО)


14:3312.01.2024

Мешканці Баштанщини, що на Миколаївщині, поскаржились на будівництво зони відпочинку на території заповідного урочища “Марʼївське”. На їх думку, під час війни не доцільно вкладати кошти в даний обʼєкт.

Про це вони написали у місцевій групі Фейсбук, передають «Преступності.НЕТ».

“Працюємо на перемогу! Тротуарну плитку укладають вже і в лісі…”, – написала Світлана Задирака.

У коментарях її підтримали інші місцеві мешканці, які вважають, що наразі кошти доцільно вкладати лише в армію, що до війни таких планів не було, і треба заповідне урочище, а не вкладати поміж дерев плитки.

У Південному лісовому офісі зазначили, що у Христофорівському лісництві філії «Баштанське лісове господарство» заплановане створення рекреаційної зони для збереження лісу та безпечного відпочинку місцевого населення.

“Це відбувається у рамках програми створення таких зон згідно з пунктом 51 Постанови Кабінету Міністрів № 612 Щодо організації охорони і захисту лісів. Кошти на це виділяються підприємством із власного прибутку. До речі, це місце завжди було місцем для відпочинку, тому внесено в план оновлення рекреаційних пунктів на Миколаївщині”, – йдеться у дописі.

Окрім цього, як наголошують в Південному лісовому офісі, будівництво рекреаційних пунктів захищає ліси від пожеж, лісники створюють зони відпочинку, щоб зберегти екосистему.

“З відкриттям зон відпочинку в інших регіонах випадки пожеж зменшилися у десятки разів. Як приклад, у 2023 році площа лісових пожеж зменшилася в 43 рази (у порівнянні з 2022). У тому числі такий показник вдалося досягнути саме завдяки створенню рекреаційних пунктів”, – додали там.

У відомстві зазначають, що з початку повномасштабного вторгнення ДП «Ліси України» надало допомоги Збройним Силам України на 1,3 млрд грн. Лише за 2023 рік військовим поставлено майже 100 тис. куб.м пиломатеріалів і лісоматеріалів. Також вони на постійній основі закуповують і передають «на нуль» пікапи, генератори, старлінки, зарядні станції, засоби протидії дронам, ретранслятори, телескопічні щогли, монітори, розвідувальні дрони, радіостанції, квадрокоптери, прилади нічного бачення, акумулятори та багато іншого.

Як повідомляло Інше ТВ, Бачить око та зуб не йме: на Миколаївщині є понад 300 га згорілого лісу, але деревиною поки не можна скористатись (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube