Межі орнітологічного заказника місцевого значення «Веселинівські плавні» на Миколаївщині встановлено на місцевості


11:0319.12.2023

Завершено роботи зі встановлення на місцевості меж орнітологічного заказника місцевого значення «Веселинівські плавні».

Про це повідомили в управлінні екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА, передає Інше ТВ.

Ландшафтний заказник створений рішенням обласної ради від 21.12.2021 №26 на площі 216 га. Він розташований у заплаві річки Чичиклія між селами Райдолина, Калинівка, Луб’янка та Петрівка. Тут сформувались екосистеми заплав та плавней. На території переважає водно-болотяна рослинність. Гніздиться низка рідкісних видів водоплавних птахів, кількість видів збільшується під час міграцій та кочвіель, зокрема, у плавнях зупиняється лелека чорний, грицик великий. Всього відмічено 8 видів тварин, занесених до Червоної книги України, 76 видів, що включені до списків Бернської конвенції.

«Веселинівські плавні» відіграють важливе значення для збереження орнітофауни.

Сформовано витяг з Державного земельного кадастру про обмеження у використанні земель від 12.12.2023. Ці обмеження повинні враховуватись у містобудівній документації з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.

Встановлення на місцевості меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється на виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та є одним із пріоритетних заходів Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2021-2027 роки.

Як повідомляло Інше ТВ, нещодавно рішенням Жовтневого районного суду Миколаївської області задоволено позов Миколаївської окружної прокуратури про повернення земельної ділянки природно-заповідного фонду «Півострів Піщаний» площею 1200 кв м вартістю 1,3 млн грн у власність територіальної громади.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube