Міськради трьох південних міст з початку повномасштабної війни закрили доступ до реєстрації петицій – Миколаїв зокрема (ІНФОГРАФІКА)


14:4415.12.2023

Херсонська, Миколаївська та Одеська міськради закрили доступ до реєстрації петицій, починаючи з 24 лютого 2022 року.

Про це стало відомо з дослідження Руху ЧЕСНО місцевих петицій, передає Інше ТВ.

Хоча і до закриття петицій Миколаїв не був в лідерах щодо прохідності петицій. Як свідчить аналіз даних за період з початку 2020 року з сайтів прийому петицій та з відповідей на запит Руху ЧЕСНО до міськрад, у Миколаєві була зареєстрована 61 петиція, а підтримано громадянами було лише 1,6%. Це при тому, що у Миколаєві був не такий і «непід’ємний» бар’єр по кількості голосів – петиція мала набрати 1 тис.голосів, щоб бути розглянутою міськрадою.

Загалом, Ужгород та Полтава мають найвищі показники підтримки жителями місцевих петицій — понад 35% зареєстрованих петицій за 2020-2023 роки отримали необхідну кількість голосів та були розглянуті місцевими радами.

Основними темами в місцевих петиціях є дві категорії питань: інфраструктурні покращення та дерусифікація. Особливо актуальні петиції про зміну топонімів та знесення пам’ятників російським діячам. Частина з них уже виконана місцевими радами.

Рух ЧЕСНО наголошує, що інструмент петицій є необхідним, особливо в умовах обмежень воєнного стану. Аби зробити петиції ефективними, слід приділяти увагу популяризації цього інструменту участі серед українців, вдосконалювати платформи, робити їх більш доступними та простими.

Як повідомляло Інше ТВ, Рейтинг регіонів України за Індексом місцевого благополуччя: Миколаївщина – на передостанньому місці (ІНФОГРАФІКА)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube