На Миколаївщині прокуратура вимагає повернути державі 8,2 га лісу


07:3322.11.2023

Баштанська окружна прокуратура звернулась з позовом до суду в інтересах держави до Державного спеціалізованого господарського підприємства «ЛІСИ УКРАЇНИ» та громадянина про визнання договору недійсним та зобов’язання відповідача повернути державі земельну ділянку лісового фонду площею 8,2 га вартістю понад 62 млн грн.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

Встановлено, що колишнє ДП «Баштанське лісове господарство» у 2022 році уклало із громадянином договір про обробіток земель.

Водночас, вказаний договір є удаваним правочином, оскільки фактично передбачає передачу в оренду ділянок лісогосподарського призначення для вирощування сільськогосподарських культур, тобто товарного сільськогосподарського виробництва. Натомість, повноваженнями на передачу земель у користування наділені лише їх власники, в даному випадку держава в особі державної адміністрації.

Крім того, вирощування сільськогосподарських культур порушує встановлений законодавством режим цільового призначення лісових земель, які закріплені за спеціалізованими державними підприємствами виключно для охорони, збереження та відтворення лісів.

Наразі судом відкрито провадження у справі, її розгляд триває.

Як повідомляло Інше ТВ, На чорноморському узбережжі у Коблеве за рішенням суду демонтували незаконні споруди (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube