Держгеонадра зупиняють спецдозвіл Миколаївському глиноземному заводу: Миколаїв втратить 20% питної води – ЗМІ


18:4015.11.2023

Державна служба геології та надр України з грудня зупиняє дію спеціального дозволу на видобування питних підземних вод родовища Галицинівське, яким користується ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», і вода з якого постачається для потреб мешканців обласного центру.

Про це повідомляє Інформаційне агентство NADRA.INFO із посиланням на Наказ Голови Держгеонадр Романа Опімаха №534 від 18.10.2023.

Дія спеціального дозволу ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» №5220 на видобування води зупиниться 01.12.2023, після чого підприємство має 20 днів, щоб фізично припинити забирати воду зі всіх свердловин.

У «Миколаївводоканалі» просять Держгеонадра не забороняти МГЗ користуватися родовищем, яке забезпечує до 20% всієї питної води в місті.

«Це для міста буде дуже погано, тому що ця вода є соціальною. Вода роздається жителям у великій кількості точок, безкоштовно (завод не бере плату за подачу води, ми не беремо плату з містян, коли вони набирають цю воду). Це дуже важливий соціальний аспект водопостачання! Нею користуються всі жителі міста, зокрема і маломобільні та соціально незахищені групи населення. В тих умовах, які склалися в місті Миколаєві, для нас ця вода дуже важлива!», – заявив у коментарі NADRA.INFO директор комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко.

Він наголосив, що інших джерел артезіанської води з таким добовим дебітом, який дає МГЗ, в місті просто не існує. До того ж, водогін Миколаївського глиноземного інтегрований у комунальну мережу водоканалу, що є значною перевагою для міста.

Зі слів Бориса Дуденка, про ризик втрати 1/5 балансу питної води Миколаєва вже попереджені і в обласній військовій адміністрації, і в мерії.

«Будемо надіятися, що Держгеонадра приймуть зважене рішення, враховуючи ту тяжку ситуацію з водопостачанням в Миколаєві, в якій місто опинилося майже від самого початку повномасштабного вторгнення», – сподівається директор водоканалу.

Зауважимо, підставою для зупинення дії спецдозволу стало формальне не виконання ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» нових вимог Кодексу України про надра в частині розкриття кінцевого бенефіціарного власника товариства.

Отримати оперативний коментар представника компанії не вдалося. Власні джерела NADRA.INFO, на умовах анонімності, припускають, що МГЗ не могло і наразі не може виконати вимоги щодо вказання кінцевого бенефіціарного власника в єдиному державному реєстрі на тлі заборони вчиняти реєстраційні дії.

Як повідомляло Інше ТВ, у лютому цього року Україна націоналізувала Миколаївський глиноземний завод.

У травні цього року начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім на пресконференції розповідав про справи на шламополях («ті поля, де автоматизовані поливи, там трохи краща ситуація, там, де фізична, механічна обробка, – гірша») і обіцяв, що роботу Миколаївського глиноземного заводу буде відновлено.

В червні цього року стало відомо, що апеляція ВАКС остаточно конфіскувала Миколаївський глиноземний завод© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube