Апеляція ВАКС остаточно конфіскувала Миколаївський глиноземний завод


13:2918.06.2023

Апеляція ВАКС остаточно конфіскувала Миколаївський глиноземний завод.

Про це повідомили в Центрі протидії корупції, передає Інше ТВ.

Наразі повного тексту рішення апеляції ще немає, але, як стверджують у Центрі протидії корупції, апеляція ВАКС конфіскувала не всі активи підсанкційного російського бізнесмена Олега Дерипаски в Україні – вона відмовила у стягненні Хустського та Жежелівського кар’єрів.

«Що це за кар’єри? Вже коли Дерипаска був під санкціями, група українських бізнесменів викупила ці кар’єри у австрійської компанії, 25% якої контролює Дерипаска.

Мін’юст у своєму позові про стягнення активів згадав і ці два кар’єри, бо виглядало так, що українські бізнесмени допомогли врятувати ці активи від конфіскації. Але ВАКС відмовив у стягненні 100% Хустського і Жежелівського кар’єрів.

Як тут не згадати свіжу заяву фонду Дерипаски, який “взяв шефство” над 350 українськими дітьми зі знищеного окупантами Бахмута. Дітей відправили на “відпочинок” в Крим, після чого хочуть розподілити “в сім’ї” по території рф. Що це, як не зізнання в депортації українських дітей?

Тобто, з одного боку Дерипаска уникнув конфіскації деяких активів в Україні. З іншого боку – активно підтримує російську агресію, зокрема через депортацію українських дітей.

Наразі повного тексту рішення апеляції ще немає, але існує серйозний ризик того, що ним буде створено прецедент для ухилення від санкцій через угоди із активами, пов’язаними з підсанкційними особами», – підкреслили у Центрі протидії корупції.

Як повідомляло Інше ТВ, у лютому цього року Україна націоналізувала Миколаївський глиноземний завод.

На брифінгу в травні начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що роботу Миколаївського глиноземного заводу буде відновлено.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube