Миколаївська бригада ДШВ – в обличчях: народжений для війни 25-річний капітан


09:3925.10.2023

Про таких офіцерів, як кавалер ордену «За мужність» 3 ступеню 25-річний капітан Олександр К., кажуть, що це саме та рідкісна категорія людей, які народжені для війни.

А все тому, що в умовах смертельного ризику для життя, коли інші військові можуть підпадати під вплив емоцій, ці навпаки залишаються завжди з «холодною» головою, що дозволяє їм швидко обирати єдине правильне рішення на полі бою.

Про Олександра К., який зараз проходить лікування і реабілітацію після чергового поранення, розповіли у Службі зв’язків з громадськістю 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України.

«Винятково сміливий та мужній офіцер, що неодноразово вдавався до рішучих і зухвалих дій, які ставали повною несподіванкою для ворога і призводили до перемоги у бою. Складається враження, що для нього не існує завдань, які не можна виконати», – саме так говорять про Олександра побратими.

Послужний список цього командира одного з підрозділів 79 ОДШБр вражає. За час повномасштабного вторгнення підрозділи, якими він командував, знищили десятки одиниць бойової броньованої техніки окупантів, серед яких такі трофеї, як танк Т-90 «Прорив». Сотні ворогів назавжди були «вилікувані» ним та його бійцями від того «вірусу» агресії, який їм прищепило їх божевільне керівництво країни.

Сам Олександр особливо не приховує, що військова справа – то його стихія.

– Люблю повоювати, – скромно каже молодий офіцер.

Примітно, що до 2014 року ніяких думок про те, щоб пов’язати свою долю із захистом Вітчизни, у юнака не було.

– Саме коли на нас напали росіяни, я зрозумів, що мушу бути з тими, хто вижене цю нечисть з нашої землі. Щоправда, мені довелось для цього почекати ще пару років, і коли виповнилося 18, я зміг втілити у життя свої наміри, – каже Олександр.

Спочатку парубок хотів укласти контракт з відомим своїми звитягами підрозділом «Азов», але потім передумав, вирішивши стати офіцером-десантником.

Повномасштабне вторгнення Олександр зустрів вже командиром взводу 79-ки і в перші ж дні ворожої навали проявив свій командирський хист. Так, 25-26 лютого разом зі своїми підлеглими він здійснив на Луганщині, де вела важкі бої 79 ОДШБр, зухвалу операцію, внаслідок якої десантники захопили в окупантів зенітну установку ЗУ-23-2 та броньовану техніку – БМП-2.

Потім його командирський талант розкрився на повну під час оборони населеного пункту Зелена Долина, що поблизу міста Лиман. Там він так вміло спланував і організував вогневе ураження противника, що це зірвало штурм ворожої колони, яка складалася з 20 одиниць бронетехніки. Тоді десантники під орудою свого командира спалили танк і чотири БМП, змусивши російських зайд накивати п’ятами.

В травні минулого року під Лиманом Олександра вперше серйозно поранило.

– Це такі речі, які я називаю робочими моментами від яких, на жаль, нікуди не втечеш, якщо обрав в наш час військову справу, – спокійно каже молодий командир.

Не відбувши повного курсу реабілітації, він вже за місяць повернувся у рідний підрозділ і продовжив воювати.

Командування помітило талант і достойні професійні навички офіцера і призначило його вже на більш відповідальну посаду, де можливостей проявити себе побільшало. Так, спочатку десантники під командуванням Олександра підбили танк Т-90 «Прорив», потім – БМП-2 і «Урал» з боєкомплектом, внаслідок детонації якого відбувся вибух, що навіки упокоїв велику кількість піхоти противника.

На рахунку офіцера-десантника – участь в надскладних боях за утримання Мар’їнки, а також десятки успішних штурмових дій, в яких він особисто брав участь. Під час крайньої, що відбулась у серпні цього року, його поранив снайпер.

…Бронежилет Олександра та його шолом повністю посічені осколками, які краще за будь-які слова свідчать, що воїн неодноразово був на волосинку від смерті. Наразі десантник ще не відновився повністю від поранення – процес реабілітації може зайняти тривалий час. Утім, офіцер вже прагне якнайшвидше повернутись до своїх «арьоліків», щоб продовжувати бити ненависних окупантів.

Як повідомляло Інше ТВ, На концерті гурту «Антитіла» в США берет миколаївського десантника Сергія Райляна купили за $20 тис. І повернули його власнику (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube