Зрушення є, але ще не ідеально: у Миколаєві повідомили про результати тижневих перевірок дотримання мовного законодавства в сфері торгівля та послуг (ФОТО)


10:4403.10.2023

Більшість закладів торгівлі та сфери послуг Миколаєва мають вивіски та рекламу українською мовою, втім, є й такі, що досі не встигли перейти на державну.

Останнім часом представники адміністрацій районів констатують позитивну тенденцію у цьому процесі.

Про це повідомляють в Миколаївській міськраді за результатами перевірок мовного законодавства, проведених минулого тижня, передає Інше ТВ.

Так, у Заводському районі обстежили 17 об’єктів по вул. Дунаєва, Чкалова, 6 Слобідській. Надали попередження про усунення порушень 6 власникам.

У Центральному районі перевірили понад 50 об’єктів по вул. Садовій, Чкалова, Малій Морській, Шнеєрсона, проспекту Центральному. Власників 15 закладів попередили про необхідність усунення порушень.

В Інгульському районі обстежили 24 об’єкти торгівлі та сфери послуг. Надано два попередження.

У Корабельному районі перевірили 131 заклад. Виявили 23 порушення та надали 15 попереджень.

Як нагадують в міськраді, згідно з законом, зовнішня реклама, оголошення, вказівники, вивіски та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується для інформування про товари, роботи, послуги мають подаватися державною мовою. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

З 16 липня 2022 року за порушення вимог закону передбачена адміністративна відповідальність із накладенням штрафу у розмірі від 3400 до 5100 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

За повторне протягом року порушення – штраф у розмірі від 8500-11900 грн.

Як повідомляло Інше ТВ, позаминулого тижня за результатами перевірок дотримання мовного законодавства було виписано 38 попереджень.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube