14 прем’єр і театральні фестивалі: яким буде 101-й театральний сезон Миколаївського худдраму


18:3001.09.2023

На новий 101-й сезон Миколаївський академічний художній драматичний театр запланував 14 прем’єр.

Про це на брифінгу 1 вересня розповів директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун, передає Інше ТВ.

Артем Свистун зауважив, що театр виграв і реалізував кілька грантових проектів. Це, зокрема, «Інтерактивний театр. Арттерапія для ВПО», який реалізовувався і в Миколаєві і по області. Крім цього, театр реалізує в деокупованих громадах області на межі з Херсонщиною ще один проект – «Театр-терапія для українців «Життя триває».  

На цей момент сцена-шелтер «В укритті» вже відкрила другий театральний сезон прем’єрою «Народжені в незалежній Україні», де задіяні молоді актори театру. Планує театр співробітництво з Українським культурним фондом, яке дозволить виїжджати з виставами за межі області.

– На новий сезон заплановано 14 прем’єр, з яких 7 – до нового року. Перша прем’єра вже відбулась на День Незалежності, друга прем’єра буде 7-8-го вересня до Дня міста Миколаєва – творчий вечір провідних майстрів сцени, ювіляром, запрацює камерна сцена. А 1 жовтня ми відкриємо велику сцену – фестивалем Homo Ludens і виставою «Наше містечко», представимо проекти «Фарбований Лис» по І.Франко і «Удаваний хворий» по Мольєру, – розповів Артем Свистун.

Він додав, що Миколаївський драмтеатр і приймає 25-й фестиваль «Мельпомена Таврії» (виставки відбудуться на миколаївській сцені), і покаже свої вистави в самому Херсоні. Також у вересні колектив Миколаївського драмтеатру їде в великий гастрольний тур – покаже свої вистави у Львові, Ужгороді, Мукачевому і Хмельницькому. Також театр запрошений на фестиваль «Вересневі самоцвіти» в Кропивницькому, а в листопаді – на фестиваль комедії в Чернівцях.

Що стосується театрального фестивалю Homo Ludens (Людина, що грає), то в ньому, за словами Артема Свистуна, вже підтвердили свою участь різні театри.

– 18 вистав буде показано в місті Миколаєві, 10 вистав буде показано по театрах в різних регіонах. Із зрозумілих причин Грузія, Болгарія, Молдова, Польща, Литва будуть показувати вистави на своїх майданчиках. І у нас буде ще третій додатковий онлайн-варіант показу вистав. Будуть проводитись майстер-класи, буде працювати літературна сцена, – уточнив директор театру.

Як повідомляло Інше ТВ, У Миколаєві український муздрамтеатр вже готує 4 нові вистави (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube