Дітей, які не щеплені від кору, не мають допускати до занять у шкільних класах – головний санітарний лікар Миколаївщини


18:2016.08.2023

Зараз триває кампанія наздоганяючої вакцинації від кору, коли  діти, які в силу різних причин пропустили планове щеплення, мають бути вакциновані.

І зараз, коли країна поступово повертається до звичного життя, не щеплені проти кору діти не будуть допускатись до занять у школі.  

Про це сьогодні, 16 серпня, на брифінгу розповів директор Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Володимир Клочко, передає Інше ТВ.

– Є Закон України про захист населення від інфекційних хвороб, який зобов’язує, щоб діти обов’язково були щеплені проти кору. Прийнято рішення навіть – ми повертаємось до нормального життя – що діти, які не щеплені проти кору, не повинні допускатися до занять у класі, оскільки вони можуть бути джерелом, – сказав Володимир Клочко.

Він нагадав, що ця інфекція дуже коварна: від 6 до 21 дня триває інкубаційний період, коли людина вже інфікована, а проявів ще немає. І дуже важкий перебіг цієї хвороби у дорослих, хоча трапляється, що і діти переносять дуже важко, навіть можуть померти.

– Ця хвороба має циклічність. Певний час – 4-5, буває до 7 років – на територіях України накопичується «неімунний прошарок» (не щеплених людей), і вони становлять загрозу для сприйняття і розповсюдження цієї інфекції. У нас були підйоми захворіння в Україні в 2017-19 рр., в тому числі і в Миколаївській області. І зараз саме цей цикл, який може призвести до погіршення епідеміологічної ситуації. Тому так важливо провести наздоганяючу вакцинацію, – сказав Клочко.

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині працює 103 пункти щеплення, де можна щепити дітей проти кору, паротиту та краснухи© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube