На Миколаївщині працює 103 пункти щеплення, де можна щепити дітей проти кору, паротиту та краснухи


15:4510.08.2023

На Миколаївщині триває щеплення дітей проти кору, паротиту та краснухи (КПК) в рамках всеукраїнської кампанії з наздоганяючої вакцинації.

У Миколаївську область доставлено доз 5 680 комбінованої вакцини, з них – 3 980 доз в рамках наздоганяючої кампанії та 1 700 доз для забезпечення рутинної вакцинації.

Про це повідомили в ДУ “Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, передає Інше ТВ.

Напередодні навчального року стартувала національна кампанія щеплення від кору діток, які через війну або інші обставини пропустили вакцинацію.

Кір передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мало імунітет від цієї хвороби. І цього можна досягти через вакцинацію.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист дитини від кору, паротиту та краснухи.

У 2022 році обовʼязкове щеплення проти кору в Україні отримали лише 69% дітей у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору зараз, ці щеплення мають бути надолужені, а діти — довакциновані.

Закликаємо якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію та звернутися в один з 103 пунктів щеплення Миколаївщини, а також у точці «Спільно» у м. Вознесенськ по вулиці Соборності, 15.

Там, де доступ до стаціонарних пунктів щеплень є ускладненим або неможливим, працюють мобільні бригади. Вони також вакцинують дітей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися та організовані колективи (освітні заклади, дитячі оздоровчі табори тощо).
Для виклику мобільної вакцинальної бригади необхідно залишити заявку за телефоном регіонального координатора – (096) 647 18 01. Заявку зареєструють, складуть графік виїздів мобільних бригад і повідомлять дату та час її приїзду. Або подзвоніть на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 60 20 19 і вас зорієнтують, до кого можна звернутися у вашому регіоні.

Нагадаємо, 657 тисяч доз комбінованої вакцини на підтримку Національної програми імунізації в Україну надав дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Як повідомляло Інше ТВ, з 17 липня в Україні стартувала кампанія з вакцинації дітей від кору.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube