На Миколаївщині через суд хочуть конфіскувати ще 12,7 га сільгоспземлі, якою користуються росіяни


16:2018.07.2023

Миколаївською окружною прокуратурою у взаємодії з СБУ в Миколаївській області виявлені факти порушення вимог земельного законодавства під час використання іноземними громадянами земельних ділянок сільськогосподарського призначення в межах Куцурубської та Сухоєланецької сільських рад Миколаївського району.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, передає Інше ТВ.

Так, два громадянина рф упродовж року після набуття права власності в порядку спадкування на 4 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 12,7 га, не відчужили їх та, в подальшому, передали в оренду підприємствам, внаслідок чого отримували дохід на території України.

Незважаючи на триваючі порушення вимог земельного законодавства, уповноважений орган Держгеокадастру України, до повноважень якого, окрім іншого, віднесено обов’язок звернення до суду з позовами про конфіскацію таких земель, будь-яких заходів реагування не вжив.

З метою поновлення порушених прав держави, прокурор звернувся до судів з позовами до громадян рф про примусову конфіскацію вказаних земельних ділянок на користь держави.

На даний час у справах відкриті провадження, їх розгляд триває.

Як повідомляло Інше ТВ, це не перші такі позови.

Так, раніше до суду було направлено позови щодо конфіскації 40 га сільськогосподарської землі в межах Баштанського району, якими користувались громадяни рф.

Також повідомлялось, що прокуратура через суд вимагає конфіскувати 10 соток сільськогосподарського призначення в межах Кам’яномостівської сільської ради Первомайського району у громадянки рф.

Окрім цього, Вознесенська окружна прокуратура Миколаївської області до суду подала два позови  про примусове припинення права власності на чотири земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 14 га в межах Веселинівської територіальної громади, які належать громадянам РФ, а Первомайською окружною прокуратурою до суду подано два позови  про примусове припинення права власності на дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 30 соток в межах Первомайського району, які належать громадянам рф.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube