16 дітей зі школи-інтернату на Миколаївщині, яких депортували росіяни, зараз знаходяться під опікою українського консула в Грузії – Миколаївська ОВА


21:3230.06.2023

16 вихованців Новопетрівської школи-інтернату, яких раніше незаконно вивезли до російської Анапи, нині перебувають у Грузії під опікою посла України, і залишатимуться там до кінця воєнного стану. 

Про це на брифінгу повідомила директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська, відповідаючи на запитання про дітей, яких силоміць вивезли до РФ, передає Укрінформ. 

«Діти Новопетрівської школи у кількості 16 осіб, які перебували на території Новопетрівської спеціальної школи-інтернату, спочатку потрапили до Херсонської області, потім, наскільки я знаю, до Анапи (Росія – ред.), і потім були вивезені до Грузії. Зараз вони перебувають там», – зазначила Веліховська. 

Вона уточнила, що діти перебувають під опікою посла України у Грузії. Увесь цей час вони там навчались і перебувають в нормальних умовах. Повернутись в Україну діти мають по закінченню воєнного стану. 

Якщо їх повертати в Україну тепер, зауважила Веліховська, вони мають написати письмове звернення, відповідно до встановленого порядку. 

«Ми їх чекаємо. В нас для них місця підготовлені вже давно», – запевнила Веліховська. 

Вона додала, що місця для дітей підготували у Вознесенську ще у перший день можливої евакуації, яка не відбулась. Увесь процес повернення дітей, каже Веліховська, відстежували, організовували «зелені коридори», які були зірвані. 

Вона додала, що найбільш ймовірно в Україну повернуться 14 дітей Новопетрівської школи-інтернату. Одну дитину всиновила родина зі США і забрала її. Ще одну дитину нині теж бажає забрати родина, яка має права на це. 

Як повідомляло Інше ТВ, Ще 50 евакуйованих з Миколаївщини  дітей вразливих категорій знаходяться за кордоном – Миколаївська ОВА© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube