У Миколаєві відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста


18:4830.05.2023

Сьогодні, 30 травня, відбулось перше засідання робочої групи, яка готуватиме  проект Стратегії розвитку Миколаєва до 2027 року. Обговорення відбулось в режимі онлайн. 

Про це повідомили в Миколаївській міськраді, передає Інше ТВ.

До складу робочої групи увійшли представники виконавчих органів міської ради, інститутів громадянського суспільства, вищих навчальних закладів, бізнес спільноти та депутати. Всього 36 осіб. Її очолив перший заступник  міського голови Віталій Луков. 

Мер Олександр Сєнкевич зазначив: хоча бойові дії ще не закінчились, вже сьогодні потрібно готувати основу для повоєнного відновлення Миколаєва. Цього неможливо досягти без розробки таких документів, як Генеральний план та стратегія розвитку міста. 

Наразі Генеральний план готується компанією One Works за підтримки Європейської Економічної Комісії ООН та за участі уряду Данії. 

Що стосується розробки Стратегії розвитку міста, то до неї, окрім місцевих фахівців, залучено й експертів ПРООН. 

«Дуже важливо, аби підготовка стратегії розвитку Миколаєва відбувалась синхронізовано з розробкою Генерального плану», – підкреслив Олександр Сєнкевич.

До учасників наради звернулась спеціаліст ПРООН зі соціально-економічного розвитку Наталія Белюкіна.

«Я пишаюсь тим, що робить Миколаїв у нинішніх умовах. Незважаючи на всі труднощі, з якими щоденно стикається місто, ви думаєте про розвиток, ви думаєте над тим, як створити умови, аби люди повертались додому», – сказала Наталія Белюкіна.

У свою чергу, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко зазначила, що до підготовки Стратегії розвитку Миколаєва було вирішено залучити також представника компанії One Works. Це якраз і дозволить синхронізувати  роботу по обох напрямках. 

У засіданні робочої групи взяла участь  експерт ПРООН Олена Нижник, яка безпосередньо допомагатиме розробляти цей важливий документ. Вона має фахові знання та багаторічний досвід роботи.

«Я ще не зустрічала такої громади, для якої одночасно розробляють Генеральний план і стратегію розвитку. Ці процеси, дійсно, мають бути взаємопов’язаними. Тоді вийде документ, який буде не просто філософією розвитку і поглядом зверху  на можливий розвиток громади. Вийде документ, який матиме практичне значення», – зазначила Олена Нижник.

Експерт ПРООН представила кабінетне дослідження соціально-економічної ситуації у Миколаєві, а також загальну методологію розробки проєкту Стратегії розвитку нашого міста та план заходів з її реалізації.

Як повідомляло Інше ТВ, 12 квітня виконком Миколаївської міської ради попередньо розглянув проєкт рішення про розробку Стратегії розвитку Миколаївської міської територіальної громади на період до 2027 року, а 28 квітня таке рішення прийняла міськрада.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube