Три громади Миколаївської області увійшли до Мережі з обміну досвідом у сфері безпеки


19:2028.05.2023

Впродовж чотирьох місяців 24 громади з 13 областей України разом з експертами U-LEAD напрацюють рішення з організації безпечного простору на своїх територіях. Цей досвід стане дорожньою картою впровадження безпекових заходів і для інших громад.

Про це повідомила  експертка із висвітлення Південного регіонального хабу Програми “U-LEAD з Європою” Оксана Стельмах, передає Інше ТВ.

Днями стартувала робота Мережі з обміну досвідом у сфері безпеки. За словами організаторів, за участь в програмі боролися команди 110 громад. З 24 громад, які перемогли у конкурсному відборі, три представляють Миколаївську область. Це  Мостівська, Доманівська та Кам’яномостівська територіальні громади.

У U-LEAD зазначили, мережа з обміну досвідом вплине на якість життя понад 454 560-ти мешканців, які проживають у 24-х громадах, відібраних для розробки безпекової програми. Таке регіональне охоплення дозволить поширити досвід громад-учасниць і в подальшому передавати його іншим громадам, покращуючи безпекову ситуацію в Україні.

«Основною мотивацією участі нашої громади вважаємо набутий досвід з розбудови безпекового середовища в громаді, а також досвід співпраці з ключовими суб’єктами формування безпеки в громаді. В процесі обміну досвідом напрацювати дієву Програму з безпекового середовища в громаді», – розповіла Альвіна Гарбузняк, проєктний менеджер Мостівської територіальної громади.

Консультуватимуть учасників експерти з безпеки Програми «U-LEAD з Європою» Олег Левченко та Артем Вівдич.

Робота мережі з обміну досвідом розпочалася з дводенного семінару на тему «Теоретичні та практичні аспекти аналізу безпекової ситуації в громаді». Впродовж якого спікери ознайомили учасників із завданнями органів місцевого самоврядування у сфері громадської безпеки та цивільного захисту. Також були розглянуті алгоритми аналізу даних для підготовки Програми забезпечення безпекового простору громади. Учасникам пояснили, як відбувається збір, ідентифікація та верифікація даних під час аналізу безпекової ситуації в громадах, які інструменти аналізу та моніторингу використовуються.

Наступний семінар відбудеться у липні. А між навчаннями команди громад працюватимуть над збором даним про свою громаду, а також візьмуть участь у групових та індивідуальних консультаціях.

Як повідомляло Інше ТВ, Дорошівська та Южноукраїнська громади розпочали роботу в Мережі з обміну досвідом «Діяльність робочих груп зі створення систем внутрішнього контролю та аудиту в територіальних громадах», яку ініціювала Програма «U-LEAD з Європою».© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube