Луна медичного скандалу в Миколаєві: УОЗ каже, що питання з ЛШМД вирішене, а питання медичної надбавки – спірне


13:2016.05.2023

Минулого тижня відбулось засідання постійної депутатської комісії Миколаївської міськради щодо ситуації в ЛШМВ.

Про результати обговорення в програмі «Діалог» ТРК «МАРТ» розповіла начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, передає Інше ТВ.

– На сьогодні ситуація практично вирішена по лікарні швидкої медичної допомоги. Вони отримали пакет для підтримки закладів, які знаходяться в зоні бойових дій. Кількість коштів, які надходять щомісячно за цим пакетом, на 15% більше, ніж заробітній фонд ЛШМД. Тому на той час, поки буде діяти цей пакет, питання фактично вирішено, – сказала Ірина Шамрай.

Але, за словами Ірини Шамрай, і після закінчення дії цього пакету буде можливість забезпечити потреби закладу в коштах.

Також начальниця УОЗ ММР зауважила, що зараз готуються зміни до діючої програми щодо муніципальних надбавок. Але воно неоднозначне.

«Щодо попередніх розрахунків – на 7 місяців треба близько 68 млн.грн. Це сума, яка була розрахована на прикладі інших регіонів. Хочу сказати, що програми муніципальної підтримки діють не у всіх регіонах… Бюджетним кодексом не передбачено фінансування з двох джерел (НСЗУ та міський бюджет – прим.ред.) заробітної плати. Якщо буде прийняте питання про муніципальну надбавку, вона буде виплачена тільки в тому випадку, коли не буде кредиторської заборгованості (у закладу – прим.ред.)по заробітній платі. Це (муніципальна надбавка – прим.ред.) не заміна заробітної плати, це додатково приймається на рівні муніципальної влади рішення про стимулювання медичних працівників. Вона не буде всім огульно така-то сума. Ми зараз розробляємо порядок нарахування цієї надбавки, він знаходиться на аналізі в юридичному департаменті, і не буде такого, що всі отримають, – в залежності від вкладу медичного працівника, завантаження, буде встановлено її граничний рівень», – сказала Ірина Шамрай.

Як повідомляло Інше ТВ, Медичний скандал в Миколаєві: в УОЗ кажуть, що ЛШМД треба реформувати, депутати вважають, що треба розібратись і виділити лікарям муніципальну надбавку© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube