Миколаївська область – на 4-му місці по кількості пошкоджених російськими обстрілами об’єктів культури та релігії (ІНФОГРАФІКА)


10:1617.03.2023

Станом на лютий 2023 року щонайменше 2148 закладів культури та релігії зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення, розпочатого росією 24 лютого 2022 року.

Найбільше культурних та релігійних обʼєктів постраждало у таких областях: Харківська область — 38,3%, Донецька область — 16,2% та Луганська — 7,5%.

Миколаївська область – на 4-му місці: на території регіону пошкоджено 6,87% культурних та релігійних об’єктів.

Про це свідчить інфографіка експертів проекту KSE Institute “Росія заплатить», передає Інше ТВ.

Миколаївська область – на 4-му місці по кількості пошкоджених російськими обстрілами об’єктів культури та релігії (ІНФОГРАФІКА) 1
Миколаївська область – на 4-му місці по кількості пошкоджених російськими обстрілами об’єктів культури та релігії (ІНФОГРАФІКА) 3

За оцінкою експертів проекту KSE Institute “Росія заплатить», загальна сума збитків закладів сфер культури та релігії оцінюється у понад $1.5 млрд. Загальна кількість пошкоджених або зруйнованих обʼєктів цих сфер більше ніж 2148 об’єктів. Серед них 703 будинків/палаців культури, 348 релігійних споруд, 82 музеї та 22 театри.

Внаслідок постійних обстрілів значно постраждав історичний центр Харкова та багато пам’яток культурної спадщини міста. В тому числі Харківский національний академічний театр опери та балету ім.М.В.Лисенка, який є частиною реєстру культурних пам’яток UNESCO, та Харківський художній музей. Зруйновано також Харківський будинок “Слово”, пошкоджений внаслідок удару ракетно-артелерійського снаряду 7 березня 2022 року, та Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди в селі Сковородинівка.

У Донецькій області через війну руйнувань зазнали такі памʼятки як Свято-Успенська Святогірська лавра, яка постраждала від обстрілу російських військ 1 липня 2022 року, і є частиною реєстру культурних пам’яток UNESCO. А ще — Маріупольський краєзнавчий музей, Міський центр сучасного мистецтва і культури імені А. І. Куїнджі. Маріупольський драматичний театр був повністю зруйнований внаслідок бомбово-авіаційного удару 16 березня 2022 року.

Через війну значних пошкоджень завдано також Храму на честь блаженої матрони Московської зреєстру культурних пам’яток UNESCO, Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театру. Втрачено і колекцію скіфського золота, яке було знайдено археологами у 50-х роках минулого століття: її викрали російські окупаційні війська з Мелітопольсого музею у Запорізьській області.

Внаслідок бойових дій з початку повномасштабного вторгнення пошкоджено важливі культурні та релігійні об’єкти, серед яких і Миколаївський міський палац культури «Корабельний», пошкоджений на початку липня, та Музей старожитностей у Чернігові, зруйнований внаслідок авіаційного удару на початку березня 2022 року.

Як повідомляло Інше ТВ, В Миколаєві зруйнований російськими обстрілами БК «Корабельний» відбудують заново

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Миколаївська область – на 4-му місці по кількості пошкоджених російськими обстрілами об’єктів культури та релігії (ІНФОГРАФІКА)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube