Науковці Миколаївщини вишили мапу Миколаївської області (ФОТО)


11:1316.03.2023

Науковці Миколаївського університету кораблебудування та Первомайського навчально-наукового інституту щойно завершили роботу над мапою Миколаївщини.

Про це повідомляє видання Гард.City.

Проєкт «Наукою вишиваємо Україну» стартував у серпні минулого року. Його ідея виникла й опрацьовувалась Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Мета проєкту є символічною — вона покликана об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України та нагадати представникам влади про відкритість науковців до співпраці і велике бажання змінити наш спільний світ на краще. Тому відшита карта має стати символом, оберегом для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє.

У процесі вишивання взяли участь практично всі області України, в тому числі і східні: Луганщини, Донеччини та Харківщини. Серед учасників — і Миколаївщина. Головними виконавцями стали науковці Первомайського ННІ НУК імені адмірала Макарова. В День добровольця науковці презентували мапу.

«Ідея дуже гарна, і я щаслива була допомогти дівчатам у цій благородній справі. Звісно, що ми підійшли індивідуально-творче у своїй роботі, власне, як і було рекомендовано. Мали і певні труднощі. Найскладнішим був пошук автентичних узорів, бо запропонований узор відношення до Миколаївщини мало мав, окрім певних компонентів.

Звичайно, це було складно, бо треба було шити геометрією, і вже в нею вписувати іншу. Друге — це кетяги калини. Там, в узорі, ягідки відірвані від гілочки, а це означає роз’єднання, а не об’єднання. Тому також довелося переформатовувати цю гілочку. Оскільки в побажаннях було написано, що ми можемо проявляти творчу ініціативу і у нас мають виникати творчі ідеї, то перед тим, як приступити до роботи разом з дівчатами, просто на повну скористалася цими пропозиціями», – прокоментувала народна майстриня України Жанна Семененко, яка керувала процесом вишивки.

«Це мій перший досвід в такій цікавій роботі. Я дуже вдячна моїм напарницям, нашій Жанні Семенівні, яка завжди була з нами і направляла нас на правильний шлях. Ми тримали наші руки у чистоті і спрямовували на правильну стежку нашого хрестика. Ми вклали душу у цю роботу і дуже-дуже впевнені в тому, що ми переможемо. Що це допоможе нашій країні в більш правильному курсі до світлого життя», – каже учасниця проекту Наталія Гавриленко.

За словами координаторки проекту Наталії Клименко, вишита мапа поїде до Одеси, а далі координатори проєкту Ради молодих учених ухвалюватимуть рішення щодо загальної картинки та місця її розташування. Попередньо мапа має розміститися в одному із залів Верховної Ради України.

Як повідомляло Інше ТВ, В Миколаєві навчать вишивати саме миколаївську вишиванку – з Таврійським розписом

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Науковці Миколаївщини вишили мапу Миколаївської області (ФОТО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube